29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Aktuální týden si první mužstvo zpestří přípravným utkáním. V podvečer změří síly s Bohemkou

I přes úspěchy v posledních mistrovských utkáních Hostouňští v přípravě nezahálí a do programu dokonce vměstnalo i přípravné utkání. To odehrají od 18:30 na hřišti FK Slavoj Koloděje s rezervou Bohemians Praha.

11. 05. 2022 (18:30) | Bohemians Praha 1905 B vs. Sokol Hostouň

Hřiště: FK Slavoj Koloděje

Představení soupeře

Bohemians Praha 1905 je český profesionální fotbalový klub, sídlí v pražských Vršovicích a je všeobecně uznávaným pokračovatelem fotbalového klubu existujícího pod názvy SK Kotva (od roku 1895), AFK Vršovice (od roku 1905) a Bohemians (od roku 1927). O název a nástupnictví se vedly právní spory od roku 2005, kdy klubu hrozil kvůli finančním problémům zánik. Největšími úspěchy klubu jsou účast v semifinále Poháru UEFA v sezóně 1982/83, vítězství v Československé lize v téže sezóně 1982/83 a vítězství v Českém poháru v roce 1982. ZDROJ

B mužstvo Bohemians, stejně jako ostatní rezervy prvoligových klubů, vstoupilo do třetí nejvyšší soutěže v soutěžním ročníku 2019/20 (pozn.: náhradou za zrušené týmy juniorské ligy). V premiérové třetiligové sezóně (pozn.: ukončené po 16. kole) obsadila Bohemka 9. příčku se ziskem 24 bodů. V loňské sezoně se již Pražanům příliš nedařilo. V osmi kolech dokázali zvítězit pouze jednou a se ziskem tří bodů jim patřilo poslední místo tabulky.

Hráčům Bohemky se příliš nedařilo ani na prahu letošní sezony. První bodík uhráli ve 4. kole ve Zbuzanech a na premiérové vítězství si museli počkat až do 6. kola (v Mladé Boleslavi 6:2). Ve zbylých devíti zápas podzimu však posbírali dalších 12 bodů, což jim aktuálně stačí na 12. příčku. V odvetné části sezony se Klokanům daří o poznání lépe. V dosavadních devíti jarních utkáních posbírali dalších 19 bodů a v tabulce se posunuli na 9. místo s celkovým ziskem 35 bodů.