24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Turnaj v Hostouni ozdobil start hřebečského šéfa

Hostouň – Součástí benefičního dne na počest Jiřího Kukelky byl v sobotu v Hostouni také fotbalový turnaj, kde se kromě domácích předvedly také další kvalitní týmy z okolí – Hřebeč, Unhošť a Jeneč. Podle očekávání vyhráli domácí, každopádně byla kromě solidního fotbalu k vidění také spousta dobré pohody.

Vrchní postavou turnaje byl domácí Jaromír Šilhan. Kanonýr, který společně se sestrou Hanou Kohoutovou udělal pro realizaci celého sportovního a dětského dne opravdu hodně, byl na hřišti nepřehlédnutelný. Při výhrách Hostouně nad Jenčí a Hřebčí v poměru 2:1 dal pokaždé vítězný gól a proti Unhošti už sice nastoupit nechtěl, ale při vedení hostů 2:0 naskočil do druhé půle aspoň do brány. Díky tomu mohl dopředu Burant a právě on v poslední minutě vyrovnal na 3:3. Šilhan se pak nosil po hřišti jako páv. „Díky mě jsme to zvládli. Gól, co jsem pustil, by nechytil ani Petr Čech," machroval s úsměvem na rtech.

Druhá skončila Hřebeč. Ta si půjčila braškovského Milana Maňkoše, který pomohl a dával góly. Horší bylo, že se proti Jenči zranila opora Vořechovský. Nadšený aplaus pak sklidil manažer týmu Štěpán Sádecký. Na poslední duel si od domácí kustodky Bětky Seidlové vypůjčil trenky a slavně nastoupil. A pak ještě v závěru ještě slavněji skóroval na 5:0. Možná pak odpustil Martinu Kottovi, že mu v první půli nepřihrál před prázdnou bránu…

U Unhoště zaujal pěkný výkon proti Hostouni, mrzela jen ztráta vedení 3:1. V týmu slušně debutoval jinak rozhodčí, ale i kvalitní fotbalista Vokoun.

A Jeneč? Pořád má ještě v týmu dobré staré pardály, o všechny její branky se postarala trojka Jar. Kotík, Dolejš a Pavel Valko. Jen proti Hřebči už síly jaksi scházely.

Pozor pak museli dávat všichni borci na nový hostouňský trávník. Přísný předseda Sokola Jiří Hondl ho hlídal jako ostříž a zatímco v minulosti občas křikl na své hráče, když něco pokazili, teď je dirigoval při vykopnutí každého drnu. Na vlastní kůži to pocítil třeba ex-ligový Michal Zachariáš. „Ale šéfa jsem poslechl a zašlápl to. Naštěstí to bylo ve středovém kruhu, ten jsem vůbec neopouštěl," smál se.

Výsledky: 1. Hostouň – Hřebeč 2:1 (Kubát, Šilhan – Janík), – Jeneč 2:1 (Kubát, Šilhan – Dolejš), – Unhošť 3:3 (Slanina 2, Burant – Moc, Vokoun, Vávra). 2. Hřebeč – Jeneč 5:0 (Vořechovský, M. Maňkoš, Servus, Baranec, Sádecký), – Unhošť 2:0 (Kott, M. Maňkoš). 3. Jeneč – 4. Unhošť 4:2 (J. Kotík 2, Dolejš, Pavel Valko – Moc, Korpa.