Trenér Supáček: Třicet-dva bodů je dobrý odrazový můstek do jara

Béčko Hostouně sice ztratilo už v úvodním zápase v Braškově, ale pak se zelenobílá mašina rozjela, prohrála jediný zápas a na konto si připsala krásných 32 bodů. Pro hostouňský web zhodnotil podzimní část sezóny trenér Miroslav Supáček.

Foto: Lukáš Horníček

Jak byste zanalyzoval účinkování Hostouně v podzimní části sezóny 2019/2020?

Myslím, že podzimních 32 bodů je dobrý odrazový můstek do jara. Chtěl jsem 39… No, nedá se nic dělat. Alespoň bude na jaře o co hrát.

Co se týmu na podzim podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?

Vyzdvihl bych produktivitu. Ta je celkem dobrá. Naopak nám hapruje přípravná kombinace a někdy zbytečně ztrácíme míče i v přechodové fázi. Na tom musíme zapracovat. Dobré je, že máme vyrovnané brankáře a defenzivu dirigují zkušení Motlík s Vidunou.

V čem vidíte největší sílu týmu?

Největší sílu vidím v kolektivu a partě kluků, kteří mají fotbal rádi a jsou z Hostouně a blízkého okolí.

Který moment nebo utkání Vám utkvělo nejvíc v paměti?

V první řadě bych chtěl vyzdvihnout, až na první zápas v Braškově, kvalitu rozhodčích, kteří nás na podzim pískali. Především ty mladý a slečny rozhodčí. No a TOP zápas…? I přes prohru řadím nejvýš ten v Zavidově (pozn. redakce: zápas skončil 2:3 z pohledu Hostouně, kdy Zavidovští rozhodli o výhře až v samém závěru utkání). To mělo grády od všech zúčastněných.

Kdy plánujete zahájení zimní přípravy pro jarní část sezóny a jak bude příprava vypadat?

Začínáme 13. ledna na umělé trávě ve Švermově. Budeme trénovat tradičně třikrát v týdnu. Během přípravy nás čeká soustředění a pět až šest přípravných zápasů. No a pak se chystáme prohnat lídra ze Zavidova.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za dobrý přístup a přeji hodně zdraví a elánu do nové sezóny.

Autor: Lukáš Horníček