20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Trenér Pihávek: Spojil nás společný cíl - postup

K hostouňskému Sokolu se dostal letos v zimě po odchodu trenéra Zdeňka Haška. Jeho úkolem bylo udržet tým po posledním kole na prvním místě. Jenom z něj totiž klub vyhlásil postup do ČFL, třetí ligy. To se povedlo ve včerejším zápase 30. kola doma s Motorletem. Ivan Pihávek (54) byl jedním ze strůjců největšího úspěchu v dějinách klubu.

Foto: Jan Murárik

Když se řekne fotbalová Hostouň, co se vám okamžitě vybaví?

Okamžitě se mi vybaví pan Hondl. Pro mě platí rovnice, Hostouň rovná se Hondl.

V čem jste cítil hlavní sílu týmu?

V působení starších hráčů. Ve většině jarních utkání jsme buď vůbec neinkasovali, nebo jsme dostali minimum gólů. Dokázali zahrát takticky velmi dobře, abychom třeba zbytečně nemuseli v zápasech dohánět gólové ztráty.

Pomohli vám nejzkušenější hráči s mužstvem v kabině?

Pomohli. Mohl jsem se na ně spolehnout. V tomto směru musím velmi vyzdvihnout trojici Marek, Trapp, Dosoudil.

Ve vaší trenérské kariéře je několik postupů. Jak charakterizujete pro sebe hostouňskou štaci?

Byl jsem v ní pod obrovským tlakem, ať už vycházel z fotbalového okolí v kubu, nebo jsem si ho na sebe vytvářel sám. Přišel jsem k mužstvu, které bylo první v tabulce, a na kterém byla znát kvalitní práce trenérů Haška a Čurdy.

Co Sokol čeká v ČFL?

Třetí liga se kvůli vstupu ligových béček změní. Musíme se připravit na v divizi nepoznanou rychlost hry a tvrdost v soubojích. Je nezbytné náš kádr rozšířit a přivést do něj mladou dravou krev. Na většinu postů v mužstvu musí přijít kvalitní konkurence. Klub se musí v ČFL naučit profesionálním návykům. Čeká nás fotbal úplně o něčem jiném.

Vyjmenujete ideální sestavu Sokola na jaře?

Nebudu ji jmenovat, protože nás postihla početná marodka. Jen jsem si myslel, že dám více šancí mladším hráčům, ale i ti měli problémy. Ať už zdravotní, nebo absentovali na trénincích. Kárník s Křižkou jsou příslibem do budoucnosti. Jenom musím přijít na to, jak je nastartovat, aby svou kariéru nepromarnili.

Museli jste si s trenérem Martinem Čurdou, který působí v Hostouni mnoho roků, na sebe dlouho zvykat?

Každý jsme nějaká osobnost, každý jsme svůj, takže nějakou chvilku jsme si na sebe zvykali. Ale to je normální. Sednout jsme si spolu museli. Spojil nás společný cíl – postup.

Jaká fotbalová budoucnost se podle vás v Hostouni rýsuje?

Nutnost na přelomu června a července mít už dohodnuté posily. Musí se jak po finanční, tak herní stránce klub výrazně zabezpečit.

Autor: Vaše Kladno | Foto: Jan Murárik