20. 10. 2019 (15:30) | ČFL: Sokol Hostouň vs. FK Králův Dvůr                                                  26. 10. 2019 (10:15) | ČFL: SK Benešov vs. Sokol Hostouň                                                  03. 11. 2019 (14:00) | ČFL: Sokol Hostouň vs. FC Viktoria Plzeň "B"

Trenér Pihávek: S počtem příchozích jsem spokojený

Trenér třetiligové Hostouně Ivan Pihávek má pro svou práci nejen velmi kvalitní klubové zázemí, ale také je prý spokojený s počtem či typy hráčů, kteří se v létě poperou o soupisku sokolů.

Foto: Jan Murárik

 

Dlouho jste trénoval divizní Kladno, máte za sebou jaro s divizní Hostouní. Tu nyní chystáte na třetí ligu. V čem bude příprava jiná než na divizi?

Už v tom, že ji začínáme o týden dřív. Musíme nabrat daleko lepší kondici než na divizi. Je nutné zlepšit dynamiku hry, souboje, nasazení. A co je velmi důležité, povedlo se nám pro přípravu přivést konkurenci na jednotlivé posty. Prostě o pauze jsme nezaháleli, ale tvrdě pracovali (usmívá se). Nebylo by dobré v ČFL dohrávat soutěž o třinácti lidech, jako nás to potkalo teď na jaře...

 

Vsadili jste v posilách na mládí, nebo na starší zkušené hráče?

Starších výborných a zkušených třicátníků máme dostatek (směje se). Vsadili jsme na mladé kluky kolem dvaceti roků a na střední věkovou kategorii. Přišli kluci se zkušenostmi s fotbalem ve Spartě, Slavii, Štěchovicích, Vyšehradě a dalších týmech z třetí ligy. Jsem s jejich počtem spokojený a doufám, že budu v přípravě spokojený i s jejich hrou.

 

Co budete sledovat především v úvodních přípravných zápasech?

Kromě hry nových tváří také chceme zapracovat na dobré psychice týmu. První čtyři kola v soutěži máme těžké soupeře včetně Sparty. I když ta možná z nich bude se svými juniory nejlehčí. Z úvodu pro nás nové soutěže se nesmíme psychicky sesypat.

 

Autor: Vaše Kladno | Foto: Jan Murárik

 

Fan Shop Sokol Hostouň