Trenér Nachtigal: Nejsilnější stránkou mužstva je parta

Starší dorost se dokázal před letošní sezónou vyrovnat s odchodem nejsilnějšího ročníku Hostouně poslední dekády do dospělého fotbalu a po polovině soutěže obsadil v Krajském přeboru výborné druhé místo. Pro hostouňský web zhodnotil podzimní část sezóny trenér staršího dorostu Zdeněk Nachtigal.

Foto: Zuzana Šůsová

Jak byste zanalyzoval účinkování staršího dorostu v podzimní části sezóny 2019/2020?

Myslím si, že druhé místo v Krajském přeboru staršího dorostu hovoří za vše. Tímto bych chtěl klukům za předvedený výkony v podzimní části sezóny poděkovat.

Co se týmu na podzim podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?

V týmu staršího dorostu byly velké změny, protože po jarní části odešlo sedm hráčů ročníku 2000. Tím odešla roční práce a začala opět od znova. Přišlo pár hráčů z mladšího dorostu, někteří nevydrželi disciplínu a tempo. Nechtěli na sobě pracovat a radši skončili nebo odešli do jiného klubu, který hraje nižší soutěže. Hráči, kteří zůstali, na sobě neskutečně zapracovali a vytvořili opět skvělou partu, od které se odvíjí úplně všechno – přístup, hra, bojovnost, nasazení atd. Bohužel na konci sezóny kluci polevili a jejich přístup už byl trošku jiný než na začátku sezóny. Na tom musíme zapracovat, aby vydrželi od prvního do poslední tréninku sezóny.

V čem vidíte největší sílu týmu?

Největší síla týmu je, jak už jsem říkal, v dobré partě. Musíme ještě zapracovat na lepším přístupu (i když není špatný), fyzičce a přechodu jeden na jednoho.

Kdybyste měl vyzdvihnout jediného hráče, jaké jméno by padlo?

Nevím, koho vyzdvihnout… Spíše bych vyzdvihl všechny hráče a realizační tým.

Který moment nebo utkání Vám utkvělo nejvíc v paměti?

Určitě první zápas sezóny se Slavií Jesenice, s kterou jsme prohráli 8:6. V zápase jsme prohrávali 0:3, patnáct minut před koncem jsme vedli 6:4 a nakonec bohužel prohráli.

Kdy plánujete zahájení zimní přípravy pro jarní část sezóny a jak bude příprava vypadat?

Náš tým začíná přípravu v pondělí 6. ledna na umělé trávě ve Švermově. Budeme trénovat dvakrát v týdnu na hřišti a jednou v posilovně. Na každý víkend máme naplánován připravný zápas s týmy z vyšších soutěží a začátkem února nás čeká turnaj v Německu.

Závěrem bych chtěl všem poděkovat za dobrý přístup a přeji hodně zdraví a elánu do nové sezóny.

Autor: Lukáš Horníček