20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Trenér Mokroluský: Tým táhl za jeden provaz

Mladší dorostenci na podzim prohráli pouze dvě utkání a dokráčeli si pro titul podzimního půlmistra. Pro hostouňský web zhodnotil první polovinu sezóny trenér Miroslav Mokroluský.

Foto: Lukáš Horníček

Jak byste zanalyzoval účinkování mladšího dorostu v podzimní části sezóny 2019/2020?

Do nové sezóny jsme vstupovali skoro s kompletním kádrem té minulé, doplněným o ročník 2004. Čekal nás proto nelehký úkol dát dohromady dvě takto početné skupiny hráčů, aby kabina tahala za jeden provaz a zároveň jsme museli pracovat na herním projevu mužstva. Postupně si to celkem sedlo a výsledkem je první místo po podzimu a až na nějaké výjimky i pohledná hra, kterou mužstvo produkovalo.

Co se týmu na podzim podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?

Důležité bylo hlavně v prvních kolech, že se nám povedlo vyhrát i zápasy, kde to herně ještě skřípalo, týmu to však dodalo hodně sebevědomí do dalších zápasů. Rezerv je v této věkové kategorii hodně. Vypíchnul bych rychlejší práci s míčem, a to jak v individuálních herních činnostech, tak v kombinaci a předvídání a čtení hry.

V čem vidíte největší sílu týmu, a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?

Největší sílu vidím v tom, že dokážeme soupeře přetlačit v osobních soubojích a následně rozvíjet svoji hru. V zimě musíme zapracovat na už zmíněných rezervách a taky na tom, aby pod vlivem dobrých výkonů a výsledků, nepřišlo polevení, jako se nám to stalo i teď na podzim.

Kdybyste měl vyzdvihnout jediného hráče, jaké jméno by padlo?

Každý tým má svoje tahouny, není to však o jednom hráči. V každém zápase se našel někdo, kdo ten tým potáhl k vítězství a vždy to byl někdo jiný. Důležité je, že kluci ví, že když si na hřišti navzájem pomůžou, můžou se jeden na druhého spolehnout. Spolehnout jsme se mohli na sebevědomé výkony gólmana i stoperské dvojice. Krajní beci nejen bránili, ale výrazně přispěli k útočné hře týmu (i gólově). Záložníci získávali hodně míčů a dobře dirigovali naši hru, a naopak útočníci kromě střílení gólu hráli poctivě i směrem dozadu (i ti kterým to v minulé sezóně dělalo problém :-)). Takže týmový přístup všech.

Který moment nebo utkání Vám utkvělo nejvíc v paměti?

Jednoznačně to poslední ve Slaném. Po bezgólovém poločase, kdy jsme přišli o vyloučeného hráče a závěr byl dost vyhrocený, se kluci semkli a ukázkovým přístupem dovedli utkání do vítězného konce. Důležitější než samotný výsledek, bylo chování hráčů o přestávce, na hřišti i po utkání a z toho mám největší radost – kdo nebyl v šatně nepochopí.

Kdy plánujete zahájení zimní přípravy pro jarní část sezóny a jak bude příprava vypadat?

Příprava začne už 6. ledna. Trénovat budeme dvakrát týdně na umělých povrchách v okolí a jednou v tělocvičně. Čeká nás osm kvalitních soupeřů a příprava na jaro vyvrcholí soustředěním v Nymburku.

Závěrem bych chtěl poděkovat hráčům za přístup a předváděné výkony, všem ostatním za podporu a fandění našemu týmu a popřát všem, aby v krátké zimní pauze načerpali mnoho sil do jarní odvety.

Autor: Lukáš Horníček