Trenér Hašek skončil v Hostouni

Sokolové, současný Divizní lídr skupiny B, půjdou do jarní části soutěže v jiném složení realizačního týmu. V závěru roku oznámil jeden z dosavadních trenérů Zdeněk Hašek, že jedná o svém angažmá s Litoměřickem. Dosavadní spolupráce byla tedy závěrem roku ukončena. Bývalý kladenský kouč Hašek už v minulosti působil v nedaleké Roudnici, pak krátce i v samotném Litoměřicku, ze kterého přišel do Hostouně. Nyní tedy převezme tento celek pro jarní část ČFL..

Fotografie ze zápasu Sokol Hostouň - Česká Lípa (30. 3. 2018). Zleva Josef Husák, Martin Čurda a Zdeněk Hašek. | Foto: Zuzana Šůsová

„Rozhodnutí trenéra Haška osobně nerozumím. Měl vytvořené veškeré podmínky proto, aby společně s Martinem Čurdou, Tomášem Bystřickým a Lukášem Horníčkem dovedl Sokol až k vítězné metě. Mám zato, že od rozdělané práce se neodchází a už vůbec ne tímto způsobem. Uprostřed rozehrané sezony, od mužstva které vede soutěž a má dobře našlápnuto? Pro mne opravdu nepochopitelné. Vnímám to svým způsobem jako pošlapání fotbalově toho dobrého, co za rok a půl v Hostouni společně s kolegy a samotnými hráči vytvořil“, říká předseda fotbalu Jiří Hondl a dodává: „Je to nemilé už z toho pohledu, že většina trenérů o které bychom stáli, v současné době někde působí. Rozhodnutí přišlo bohužel v příliš pokročilé době. Intenzivně jednáme a zatím to vypadá, že by se mohlo zadařit. Každopádně jedeme normálně dál. V pondělí mužstvo zahajujeme zimní přípravu."