Trenér Dušek: Bodový zisk neodpovídá předváděné hře

Starší žáci zasáhli na podzim premiérově do Krajského přeboru. Vstup do soutěže se mužstvu vyvedl jak po herní, tak bodové stránce. V závěru podzimní části si žáci vybrali nováčkovskou daň, když několikrát ztratili body v zápasech, ve kterých byli dominantnějším mužstvem. A jak viděl svůj tým v nové soutěži trenér starších žáků Jiří Dušek?

Foto: Lukáš Horníček

Jak byste zanalyzoval účinkování starších žáků v podzimní části sezóny 2019/2020?

Bodový zisk, který máme, neodpovídá předváděné hře. Ze všech utkání nás přehrála jen Dobříš a Sedlčany. Jinak jsme odehráli vyrovnaná utkání, které rozhodovaly individuální chyby v obranné činnosti a naše neschopnost proměňování i těch nejvyloženějších šancí.

Co se týmu na podzim podařilo a v čem naopak vidíte rezervy?

Dařilo se nám vtisknout našemu týmu jasný herní systém a projev. Vždy, bez ohledu na soupeře, chceme zakládat útoky po kombinaci se zapojením všech hráčů (všichni hrají fotbal, všichni se zapojují) a při ztrátě míče se snažit o jeho okamžité získání díky presinku. Také jsme celou půl sezonu plnohodnotně zapojovali do utkání všechny hráče a hráčky, kteří chodili poctivě trénovat, což byli všichni. Rezervy vidím v individuálních technických schopnostech jednotlivých hráčů, na čemž musíme pracovat, ale vzhledem k věku se to už ne vždy dá dohnat. Zejména první dotek s míčem.

V čem vidíte největší sílu týmu, a naopak jaké má slabiny, na kterých musíte přes zimu zapracovat?

Největší sílu týmu vidím v tom, že jsme se ani v jednom utkání nevzdali a vždy jsme se i za nepříznivého stavu snažili hrát svou hru. Slabinou je neproměňování šancí, které si po pohledných akcích připravíme a nesmyslně se opakující chyby při obranné činnosti.

Kdybyste měl vyzdvihnout jediného hráče, jaké jméno by padlo?

Nikoho bych nevyzdvihnul. Jsme tým.

Který moment nebo utkání Vám utkvělo nejvíc v paměti?

Asi utkání s Unhoští, kdy jsme měli 11 stoprocentních šancí, jasně jsme celé utkání dominovali, dali jsme si dva vlastní góly, a nakonec jsme prohráli 1:3.

Kdy plánujete zahájení zimní přípravy pro jarní část sezóny a jak bude příprava vypadat?

Přípravu začínáme 7. 1. 2020. Absolvujeme během ní tréninky na UMT ve Švermově, tréninky v tělocvičně na 4. ZŠ, speciální tréninky na Sletišti, spinningové hodiny a 7 přátelských utkání.

Autor: Lukáš Horníček