10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Tahák na úvod: Sup touží zastavit hostouňské motory

Kladensko – Tuchlovický fotbalový areál se přes léto vyšňořil a důvod je jasný. Poprvé v historii si zdejší klub AFK zahraje krajský přebor. Jen o rok dříve se to povedlo prvnímu tuchlovickému soupeři, nedaleké Hostouni. Je jasné, že tohle bude hned na úvod soutěží skvělý magnet víkendu. Byť má být velké teplo, do ochozů se chystá spousta natěšených fanoušků z celého okresu. Začátek je v sobotu v 17:00 hodin.

Tuchlovičtí poctivě přes léto pracovali. A nejen fotbalisté, také fanoušci a příznivci. Podíleli se i nové zámkové dlažbě u občerstvení, koneckonců šikovní tady jsou a třeba o všeumělovi Timo Šulkovi točí Tomáš Vorel celovečerní film. „Patří jim dík, každý přiložil ruku k dílu," pokyvuje uznale domácí asistent kouče Miroslav Supáček.

Ten ale myslí hlavně na mač s Hostouní. Je jako tygr v kleci, nemůže se dočkat. „Nejraději bych hrál sám, na tý lavičce je to hrozný," směje se dobrá duše fotbalu na Kladensku.

Vtipně také zhodnotil kvality dnešního soupeře, kde řadu hráčů hlavně v Kladně vedl. „Hostouň má silný kádr. Zkušené hráče na hrotu, kteří prošli profi fotbalem – Šilhana se Zachariášem, dva motory zálohy Čurdu s Burantem a výborného Motlíka vzadu. Hroty musíme otupit, motory zastavit a přes Motlíka dát dva góly," smál se asistent tuchlovického trenéra Mrázka.

Co se týče posil, Tuchlovice moc aktivní nebyly. Vlastně jedinou, úplně neznámou, je devatenáctiletý stoper ze Švermova Zimerman. Podle Supáčka borec, který tlak ustojí.

A Hostouň?

Jak už to v tomhle klubu bývá, bojovala s gólmany. Zřejmě definitivně pryč je několik let hlavní brankář Kolumbič (zahraničí nebo Švermov), Slovák Kolbas se zase dostal do II. slovenské ligy (Košice). Přišel ale šikovný slávista Hňup a nastoupit může i ex-ligový veterán z Jenče Charvát.

Do pole získala Hostouň mladíky z Kladna Stočese, Pudila, Neumana, vrátil se zkušený střelec Letko a z Úval dorazil dobře stavěný T. Krupička.

„Hostouň se musí naučit hrát bez starších hráčů. Samozřejmě je také potřebuje, ale musí vedle nich dozrávat mladí. Ti, kteří přišli, mají k fotbalu dobrý vztah a třeba si jednou s tímhle klubem divizi zahrají," věří trenér Martin Čurda.

Tomu budou scházet dlouhodobě zranění Hlava, Tichý, pauzu si dal Himl.

Čurda se těší i na svého kamaráda z časů koučování mládeže v Kladně – Miroslava Supáčka. Nemusí se hned objímat, půjde o důležité body, ale podle trenéra Hostouně jde pořád jen o sport. „My víme, že jsou jako nováček hodně natěšení, že mají svou kvalitu a že jsou favoritem zápasu. Ale uděláme všechno proto, abychom vyhráli my," dodal Martin Čurda.

Autor: Rudolf Muzika

Zdroj: http://kladensky.denik.cz/fotbal_region/tahak-na-uvod-sup-touzi-zastavit...