20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Starší dorostenci a hráči rezervy mají za sebou společné soustředění v Heřmanicích

V uplynulém týdnu proběhlo společné soustředění B mužstva se starším dorostem v Heřmanicích. Jak se příprava v malebném prostředí severních Čech povedla, Vám nastíní v následujících řádcích trenér staršího dorostu Zdeněk Nachtigal a lodivodi rezervy Miroslav Supáček a Petr Študent.

Foto: Sokol Hostouň

Zdeněk Nachtigal (trenér U19)

Ve dnech od středy do neděle odjel starší dorost s B mužstvem na společné soustředění do Heřmanic v Podještědí. Oba dva týmy trénovali společně. Ráno jsme byli hodinu a půl na umělé trávě. Odpoledne jsme se věnovali běhání. Po večeři posilování a protahování. Tréninkové jednotky se mnou vedli Miroslav Supáček, Petr Študent a Bára Ondrejíčková. Především posledně jmenovaná trenérka se věnovala našim hráčům po atletické stránce, kdy hráčům vysvětlovala běžecké chyby a večer vedla posilovací a protahovací cviky.

Petr Študent (trenér B mužstva)

Na soustředění v Heřmanicích v Podještědí jsme měli naplánované na každý den tři tréninkové jednotky. Dopolední tréninková jednotka probíhala na UMT. Odpolední fázi jsme věnovali běhům (8 x 1 km a 6 x 1 km) a večery patřily posilování a strečinku. Vše probíhalo dle našeho plánu a musím pochválit všechny hráče za přístup a disciplínu, se kterou k tomu přistoupili. Hlavně bych chtěl pochválit kluky za odpolední nepopulární část, kde udržovali své tempo ve všech bězích. Kluci splnili náš cíl a během soustředění měli v nohách více než 50 km.

Dále bych chtěl pochválit atletickou trenérku Báru, která nám odhalila (i v rozboru u videa) naše nedostatky po běžecké stránce a poradila, jak se dále zlepšovat. Závěrem bych chtěl všechny pochválit za celkový přístup. Ukázalo se, že jsem perfektní parta. Soustředěním pro kluky skončila fáze fyzické přípravy, teď se budeme více věnovat rozvíjení rychlosti a herní fázi. Tak abychom byli co nejlépe připraveni na mistrovské zápasy a na konci sezony mohli oslavit náš cíl, což je určitě postup.

Miroslav Supáček (trenér B mužstva)

Soustředění jsme společně s dorostem absolvovali v Heřmanicích. V podhorském prostředí jsme v pěkném areálu dotáhli šrouby kondiční přípravy. Trénovali jsme třikrát denně. Dopoledne na UMT jsme ladili herní činnost ve vytrvalostním režimu, odpoledne pilovali vytrvalost (v utajeném režimu) a večer bylo na řadě posilování, protahování a regenerace. S přístupem hráčů k přípravě jsme celkem spokojeni. Vytyčené úkoly (mj. 50 km v rychlostně – vytrvalostním tempu) jsme splnili a některé dílčí úkoly jsme i překročili. Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným a realizačnímu týmu za dobře odvedenou práci.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zdeněk Nachtigal