10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Sparta si vyhlédla posilu v Hostouni. Na Strahov přestupuje reprezentantka Boháčová

Poslední roky naše vedení většinou vyjednávalo na Spartě přestupy směrem k nám. V posledních týdnech se však role otočily. Do strahovské akademie AC Sparty Praha míří ještě na podzim hráčka starších žáků a reprezentantka Natálie Boháčová.

Natálie zahájila svoji fotbalovou kariéru ve starší přípravce Hostouně před šesti lety. Po celou dobu na její fotbalový rozvoj dohlížel z pozice trenéra sám otec Jaromír Boháč. Že jde po správné fotbalové cestě se potvrdilo před rokem a půl, kdy si svými výkony řekla o první nominaci v reprezentačním výběru ČR do 15 let (WU15) na dvojzápas proti Polsku. Na první start v národním dresu si však kvůli zranění musela pár měsíců počkat. Ten přišel na jaře loňského roku, kdy nastoupila v základní sestavě do přátelského utkání proti Slovensku. Doposavad nastoupila za národní tým starších žákyň do tří duelů, v nichž strávila na hřišti 117 minut.

O přestupu naší hráčky do Sparty se spekulovalo již nějakou dobu a během loňského léta se zdálo, že je k němu hodně blízko. Přestup se nakonec odložil na aktuální přestupové období, konkrétně poslední náležitosti se dotahovaly až v pátek večer, jen pár hodin před startem jarní části 1.ligy dorostenek. V rámci úvodního kola Sparťanky přivítaly na Strahově FK Hradec Králové. Natálie nastoupila do utkání v 80. minutě a byla tak u výhry 4:0.

Pro Natálii Boháčovou bude angažmá v týmu dorostenkyň Sparty novou zkušeností. Doposavad nastupovala, vyjma reprezentačního výběru, pouze v chlapeckých soutěžích. Výzvou pro ni bude i samotná soutěž 1.ligy dorostenkyň, kde bude nastupovat proti o dva roky starším protihráčkám. „Natálie se aktuálně rozkoukává po zranění, ale poslední dny se víc a víc zapojuje. Ještě je před ní hodně práce,“ řekla pro hostouňský web trenérka dorostenek Sparty Iva Mocová.

Pyšný otec a úspěšný trenér mládežnických celků Hostouně Jaromír Boháč stráví v nejbližším období na zápasech Sparty hodně času. Kromě patnáctileté dcery, obléká rudý dres i o dva roky starší syn David Boháč. Ten odešel z Hostouně v zimě 2018 do pražské Bohemky, odkud zamířil o rok a půl později do Sparty, kde si svými výkony v dorosteneckých výběrech brzo vysloužil pozvánku do reprezentace a loni v létě podepsal s naším historicky nejúspěšnějším týmem první profesionální smlouvu.

Natálko, děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu a přejeme v dalším fotbalové kariéře mnoho úspěchů a radosti z fotbalu.

Autor: Lukáš Horníček