SP | Přehráli jsme Admiru, oba týmy pak porazily mráz

TJ Sokol Hostouň vs.  Admira Praha 12 : 5

V rámci  zimní ligy Motorletu jsme v nedělním zimní dopoledni odehráli vítězné utkání.

Zápas se odehrál za slunného, ale mrazivého počasí. Zkrátili jsme předzápasovou přípravu, abychom nebyli na mrazu příliš dlouho. Bylo dobře, že si naše úvodní sestava vzala k srdci ponaučení, že od samého začátku je potřeba hrát naplno. Za 10 minut jsme tak vedli 4:0, hráli svojí hru, měli další šance, které jsme sice nevyužili, ale soupeř nevěděl kam dřív skočit. Postupem času se soupeř oklepal, byl důrazný v osobních soubojích a včas napadal naše hráče. Po vystřídání některých hráčů náš soupeř vstřelil poměrně rychle za sebou dva góly, snížil na 4:2 a takzvaně dostal křídla. Naši hráči soupeři svými chybami umožnili další šance a nebýt Míši v brance, tak se skóre asi vyrovnalo. Po domluvě na střídačce jsme se částečně vrátili k naší hře a navýšili skóre v náš prospěch. Po přestávce jsme pokračovali v nevýrazném výkonu a soupeř stále cítil možnost ze zápasem ještě něco udělat. Nicméně skóre pomalu narůstalo v náš prospěch, soupeř částečně ustoupil od včasného napadání a naši hráči již neprohrávali tolik osobních soubojů. V zápase se nám opět podařilo řada hezkých akcí, kterým chyběla buďto dobrá finální přihrávka nebo rychlejší a přesnější zakončení. Některé gólové akce taky byly velmi pěkné.  Šancí jsme za zápas měli určitě na dalších 10 gólů. Soupeře je třeba ocenit, že přes pro něj nepříznivý vývoj utkání stále bojoval a nedal našim hráčům vydechnout. Naše mužstvo předvedlo jeden z horších výkonů. Ocenit je třeba Matěje. Přesto, že měl den před zápasem horečku, tak přišel a příkladně bojoval.  Naším nejlepším hráčem utkání byl Míša. Řadu šancí soupeře zlikvidoval, při rozehrávce nedělal chyby a udělal i několik hezkých kliček. Určitě by byl velmi platných hráčem i do pole, ale Lukáš je stále nemocný, a tak musel jít opět na post brankáře. Ostatní hráči střídali během utkání lepší chvilky s těmi horšími.  Pokud hrajeme svoji hru, tak nemáme zatím s žádným soupeřem z poslední doby problém.  Naší nevýhodou zatím je, že se v průběhu zápasu vždy postupně přizpůsobujeme hře soupeře a až po domluvě jsme schopni se zase vrátit zpět k naší hře. Chce to ještě více klidu při rozehrávce a během celého zápasu zlepšit pohyb i bez míče a přesnost přihrávek. Drobnou kaňkou na zápase byl velmi nepřesný výkon pana rozhodčího. Díky jeho nepřesným výrokům, ke kterým docházelo především druhé polovině zápasu, se dostavili neadekvátní reakce soupeřových rodičů a trenérů. Zápas skončil, alespoň pro mě, v nepříjemné atmosféře. Absolutorium opět zaslouží rodiče našich hráčů, kteří vytrvale povzbuzovali a ocenili naší výhru závěrečným potleskem. Další překážka za námi. Čekají nás ještě tři zápasy zimní ligy a pak se už budeme těšit na soustředění.
Jaromír Boháč - trenér