29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

SP | Hrusice a Běchovice otestovaly adepty do sestavy pro nový ročník v kategorii starších přípravek

Na závěr sezóny 2017/18 se ročníky 2008 a mladší zúčastnily dvou turnajů, v Hrusicích a Běchovicích. Primárně se do hry dostaly ročníky 2008 a mladší, tedy hráči, kteří budou tvořit na podzim kostru týmu naší Starší přípravky pro sezónu 2018/19. Bohužel nám z důvodů školních či dovolené chyběli 2 - 3 zkušení hráči, což se projevilo na síle týmu a brankové potenci.

V sobotu jsme pod vedením trenéra Romana Hašpla odehráli zajímavý turnaj O pohár kocoura Mikeše, který se odehrál v Hrusicích. V konkurenci osmi týmů, jako například AC Sparta Praha dívky, TJ Sokol Hrusice, SK Uhelné sklady Praha a mnoho dalsich, jsme uhráli po velkém boji šesté místo. Loňské prvenství se obhájit nepodařilo. Naše mužstvo prokázalo obrovské nasazení, ale bohužel naše síly nestačily na lepší umístění. I přes nepříznivé počasí na hřišti v Hrusicích panovala skvělá atmosféra a pro hráče bylo připraveno dobré zázemí a kvalitní občerstvení. Turnaj proběhl v duchu FairPlay a hráči si to užili.

V neděli jsme se pak zúčastnili turnaje Czech Football Academy Cup 2018, kategorie U10  (+ dívky U11). Náš výběr vedl Jaromír Boháč. Na týmu byla znát určitá únava z hektického závěru sezóny a finálového turnaje OFS Kladno, též pak ze včerejšího turnaje v Hrusicích. Úvod nevyšel dle našich představ, byla znát jistá nesehranost hráčů, sestava byla směsí týmů A a B z proběhlé sezóny. Bohužel se nám nepodařilo postoupit do "Zlaté skupiny". Co ale bylo zajímavé, že v průběhu turnaje se tým postupně semkl a hráči si na sebe zvykali, poslední utkání byl výkon výrazně lepší a poslední zápas s Jesenicí jsme s převahou vyhráli 7:0.

Naše utkání jsme sehráli následovně:

Základní skupina: Hostouň - Vlašim 0:6, Hostouň - Dolní Počernice U9 0:2, Hostouň - Střešovice 1:1, Hostouň - Dolní Počernice 0:3, Hostouň - Aritma 1:5

Stříbrná skupina: Hostouň - Tempo 1:4, Hostouň - Dolní Počernice U9 1:1, Hostouň - Střešovice 2:2, Hostouň - Jesenice 7:0

Výsledky stačily na celkové 9. místo. Co nás velmi potěšilo byly výkony hráčů v individuálních soutěžích a hodnoceních.

Jirka Novotný vyhrál soutěž střelců na přesnost, Matěj Kučera byl druhý ve slalomu, Monika Horešovská byla vyhlášena nejlepším brankářem.

Turnaj vyhrál výborně hrající tým ARITMA Praha.

Ceny předával známý trenér Jaroslav Šilhavý a Eva Bartoňová, hráčka reprezentace a SK Slavia Praha. Organizátoři měli kromě krásných pohárů pro vítězné trio připraveny drobné dárky pro všechny účastníky, přítomni byli fotografové (bylo možno získat fotografie týmů na místě) a turnaj ukončila hromadná fotografie všech hráčů a trenérů.

>>> FOTOGALERIE                         >>> VIDEOMOMENTKY