10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

SP: Hostouň si spravila chuť na Podolí

Poslední kolo Zimní ligy Motorlet v roce 2017 zastihlo náš tým při střelecké chuti. V mrazivém, ale přijatelném, počasí chtěli kluci  trenérům i sami sobě dokázat, že fotbal umí a mohli by si spravit náladu po nepříliš povedeném turnaji v Jesenici z přechozího dne.

Pravdou ale též je, že soupeř neměl úplně šťastný den a když už si vypracoval šanci, střílel opravdu těsně mimo naší branku většinou. O zbytek se postaral náš brankář Michal Šiktanc, případně ho umně zastoupili obránci, kteří se s Michalem a jeho aktivním pojetím hry dobře sehráli a umí si vzájemně vypomoci.

V první části hry byla vidět veká snaha, branky ale padaly sporadicky. Mnohdy chyběl krok a ne vždy se povedl pověstný (a trénovaný!) "první dotek", což je jeden z pilířů úspěchu. A na jeho zlepšování jsou zaměřovány tréninkové části. S postupem času se tým jakoby sehrával a branky přicházely častěji. Co je v poslední době dobré je fakt, že většina hráčů již chápe, že fotbal je sportem kolektivním a z dobré příhry je někdy větší radost než z branky vlastní.

Vybrané akce si můžete najít prohlédnout v sestřihu ve sekci VIDEO (popř. přímo ZDE).

Fotogalerii naleznete ZDE popř. ZDE

Bohumil Kučera