20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Soutěžní ročník 2019/20 ukončen

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes rozhodl o předčasném ukončení všech amatérských soutěží. Kvůli pandemii nového typu koronaviru tak Hostouňští již nenastoupí v soutěžním ročníku 2019/20, napříč všemi kategoriemi, do žádného mistrovského zápasu.

Foto: iRozhlas

„Nešlo čekat dál a situace se už musela řešit. Mrzí mě, že nám nebylo umožněno dohrát naše soutěže, ale pokud říkáme všichni, že je zdraví v tuto chvíli jednoznačně na prvním místě, musíme se tím stejně jednoznačně řídit i v našich rozhodnutích,“ uvedl v tiskové zprávě předseda FAČR Malík.

Konečné pořadí amatérských soutěží zůstane podle aktuálních tabulek. Profesionální soutěže, které v Česku řídí Ligová fotbalová asociace, jsou přerušeny. LFA respektuje pokyn UEFA a pokusí se je dohrát.