1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

STRACH ANI PENÍZE JSEM NIKDY NĚMEL

Vyzpovídali jsme pro Vás jednu z opor A týmu. S Ticháčkem jsme si povídali o jeho začátcích v Hostouni, pocitech z Krajského přeboru a očekáváních do budoucna. Tomáše každý zná jako usměvavého kluka, který je pro každou špatnost a nikdy nezkazí srandu.

Jak dlouho už jsi v Hostouni?

Budu dokončovat 4. sezónu, přišel jsem po postupu do A-třídy.

Jak ses sem dostal?

To je zajímavý příběh, v létě jsem přišel do Unhoště, odehrál jsem 3 zápasy a pak se ozvala Hostouň, tak jsem si šel ještě zahrát A-třídu. Že z toho nakonec bude Krajský přebor, jsem nečekal.

Kde všude jsi předtím hrál?

Jsem odchovanec SK Kladno, od 15 do 18 let jsem hrál za Slavii, ale nepohodli jsme se s trenérem, tak jsem se zase vrátil na SK, chvilku jsem teda hrál 3.ligu, potom Divizi a nakonec jsem šel na dlouhou dobu na Velkou Dobrou. Z Dobré na Braškov, z Braškova do Unhoště a nakonec Hostouň.

Co plánuješ, až skončíš v A-týmu?

Původně jsem si chtěl po konci v áčku jít jinam zahrát nižší soutěž, ale když jsem viděl nebo slyšel, kolik hráčů jinde chodí trénovat, tak jsem chtěl skončit.

S tím, jak se to teď rozjelo v Hostouni, si umím představit, že bych tu hrál za béčko, nebo trénoval. Rád bych pomohl, ale aby mě fotbal bavil, musí to mít cenu, musí se trénovat. Přiznám se, že jsem chtěl v létě končit, ale trenér mě přemluvil a jsem rád, protože teď si to vyloženě užívám.

Je tady super zázemí, celé se to dobře rozjíždí. Baví mě tréninky, chodí na ně dost lidi i proto mají velkou úroveň. Máme taky skvělou partu. V zimě přišli noví mladí kluci jako Hany (pozn.: Jakub Hanuščík) nebo Armin (pozn.: Armin Krndžija), kteří skvěle zapadli. Komu by se chtělo odcházet.

Líbí se mi i nový FB a web, protože to tu chybělo, takhle se bude o Hostouni vědět.

Jaký je tvůj oblíbený post?

Všude kam mě dají. :-)  Bek je na starý kolena dobrý, já chci být hlavně prospěšný týmu. I kdybych měl jít jenom na minutu. Jediný post, který nemusím, je stoper.

Jaký je cíl pro tuto sezónu?

Chceme hrát útočný fotbal a mít z toho radost, pak se podle situace ukáže.

Bál by ses divize?

U mě je to o zdraví. Když jsem věčně zraněný, je to k ničemu, to se můžou ukázat jiní. Vidělo by se podle uplatnění, nechci být do počtu, aby si kluci říkali, že bych měl skončit. Měl jsem obavy i z Krajského přeboru, ale mladí mi zatím neutíkají.

Máš i individuální fotbalový cíl?

Hlavně se uzdravit a být zdravý.

Proč máš na dresu zrovna 10?

Tak v 10 hráli vždycky ti nejlepší hráči, bylo to o tom vzít to na sebe. Ale vážně, mám ji rád.

Přejdeme k osobní části života, co rád děláš ve volném čase, kromě fotbalu?

Jsem s přítelkyní, chodíme venčit psa, nebo fitness, i když jsem zraněný tak na víc momentálně nemám čas, je hodně práce.

Brzy oslavíš 33 narozeniny, bojíš se toho čísla? (pozn.: 23.3.)

Strach a peníze jsem nikdy neměl. :-) Nepřemýšlím o tom.

Co by sis přál od fanoušků?

Aby jich přišlo co nejvíc. Taky bych si přál vyhrát, ale to je na nás.

Mám plán. Až dám gól, chci udělat selfie, jako Totti. Ale to platí na všechny zápasy, ne jenom teď.  :-)

OBLÍBENÉ

Jídlo

Italská kuchyně, snažím se jíst zdravě. J

Nápoj

Tak alkohol moc ne, to se o mně ví, když už tak cuba libre, jinak je super voda se šťávou.

Film

Spíše komedie, horory moc nemusím, ubírají energii, Já, mé druhé já a Irena, Drž hubu, Statečné srdce

Muzika

Od všeho trochu od Nedvědů po Rammstein, pokud to má dobrou melodii