20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Sokol získal zahraniční posily. Ze zámoří přichází Barbara a Contreras

Dvojici zahraničních středopolařů stačilo pár tréninků a jedno přípravné utkání na to, aby si nahlas řekli o angažmá v zelenobílém dresu. Vedení Sokola hned začalo pracovat na transferech z neobvyklých destinací. Pětadvacetiletý francouzský záložník Jordan Barbara přichází z portorického klubu Metropolitan Football Academy. O pár měsíců starší chilský defenzivní středopolař Stefano Contreras přestupuje z domovského klubu CDSC Iberia.

Stefano Contreras

Šestadvacetiletý defenzivní středopolař, celým jménem Stefano Maveritt Contreras Céspedes, přichází do Hostouně z chilského klubu Deportivo Iberia. Pro rodáka ze Santiago de Chile není angažmá v našem klubu první zkušeností s českým fotbalem. Než dala vale pandemie ročníku 2020/21, vyzkoušel si angažmá v 1.SC Znojmo (MSFL), kde patřil k nejvytěžovanějším hráčům. Mimo svou domovinu si zahrál i v dresu slavného a nejstaršího rakouského klubu First Vienna FC 1894.

Rok narození:

Post:

záložník

Přestup z klubu:

CDSC Iberia (Chile)

Předchozí kluby:

San Luis (CHL), Club de Deportes Limache (CHL), First Vienna FC 1894 (AUT), 1.SC Znojmo

Jordan Barbara

Jordan Barbara (25), celým jménem Jordan Emile Jean Claude Barbara, se narodil na jihu Francie v obci Lavardac. V mládežnickém věku působil ve vyhlášené akademii FC Girondins Bordeaux. Za první zkušeností s dospělým fotbalem odešel v 18 letech do katalánského klubu CE Sabadell. Po roce se vrátil do Francie, kde postupně prošel kluby Stade Bordelais, FC Bassin d'Arcachon a JA Biarritz. V létě 2019 vyrazil za svým prvním angažmá za velkou louží. Konkrétně jeho kroky vedli do Spojených států. Angažmá v americkém státě Jižní Karolína (Blue Hose), respektive ve Virginii (Liberty Flames), předčasně ukončila pandemie. Stejně dopadl i druhý pokus o zámořské angažmá v portorickém klubu Metropolitan Football Academy. Jordan se tak vrátil do Evropy a pro svůj pobyt si zvolil Českou republiku.

Rok narození:

Post:

záložník

Přestup z klubu:

Metropolitan Football Academy (Portoriko)

Předchozí kluby:

FC Girondins Bordeaux (FRA), CE Sabadell (ESP), Stade Bordelais (FRA), FC Bassin d'Arcachon (FRA), JA Biarritz (FRA), Blue Hose (USA), Liberty Flames (USA), UA Cognac (FRA)

Autor: Lukáš Horníček