Sokol získal z Dukly na přestup Kosíka a Soukupa

Hostouň získala na přestup dva perspektivní hráče z líhně pražské Dukly. Dvaadvacetiletý stoper Lukáš Kosík a o rok mladší Ondřej Soukup si řekli svými výkony a přístupem o přetavení hostování v přestup, který zástupci obou klubů stvrdili podpisem tento týden. Sokol tak získal dva pracovité hráče s velkým potencionálem do budoucna.

Kreativní záložník Ondřej Soukup (21) přišel do Hostouně na testy loni v květnu a hned si řekl o pozornost tehdejšího kouče Ivana Pihávka. Svou pracovitostí následně přesvědčil i kouče Dominika Rodingera. Ondřej nastoupil na podzim do všech sedmi mistrovských utkání, ve kterých si připsal jednu asistenci.

Na konci letní přípravy se po stejné trase Dukla – Hostouň stěhoval i stoper Lukáš Kosík (22). Stejně jako Ondra hned přesvědčil svými výkony trenéra Rodingera. Lukáš nastoupil do čtyř zápasů, ve kterých absolvoval plnou porci minut. Kvalitní výkon předvedl i v pohárovém utkání proti prvoligové Mladé Boleslavy.

Hostouň těmito přestupy potvrdila směřování klubu, v rámci kterého se chce podílet na rozvoji hráčů a pomoc jim tak ve fotbalovém růstu a třeba i k angažmá ve vyšších soutěží.

„Velké poděkování patří panu Hondlovi a panu Mužíkovi, že udělali maximum pro to, abychom mohli mít takové dva kluky u nás na přestup. Oba jsou to mladí a velmi pracovití kluci, které budeme chtít společně co nejdříve vypracovat na ještě vyšší úroveň, aby pro ně nebyla ČFL jejich posledním stupínkem. Oba k tomu mají potenciál, a aby to tak opravdu bylo, my jako klub se jim budeme snažit pomoct,“ potvrzuje možnosti a ambice obou hráčů kouč Dominik Rodinger.

Autor: Lukáš Horníček