10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Sokol získal další posily. Ze Slavie přichází střelec vítězné branky z baráže o ligu

Ještě než v pátek nastoupilo první mužstvo k utkání předkola poháru Mol Cup, povedlo se vedení Sokola přivést další tři nové tváře. V zelenobílém dresu bude pokračovat i Zdeněk Hucek a Vojtěch Mentberger.

V minulých týdnech Sokol Hostouň přivedl do svých řad Argentince Tadea Paulizziho a z dorostu Tempa Dominika Šmerdu (pozn: bude na podzim hostovat v Mladé Boleslavi). Pár hodin před utkáním ve Slaném se seznam posil rozrostl o další jména. Z německého klubu 1. FC Mönchengladbach přichází středopolař Michael Richard James Houdek, z Dynama České Budějovice posílí zadní řady stoper Václav Bízek. Další posilu do zálohy získal Sokol v podobě osmnáctiletého odchovance Slavie Praha Davida Nováka.

Zelenobílý dres Sokola budou nadále oblékat i Zdeněk Hucek a Vojtěch Mentberger. Prvně jmenovaný se stal po ročním hostování z pražské Sparty hostouňským kmenovým hráčem. Na podzim bude nadále hostovat i Vojtěch Mentberger, jehož loňské účinkování v našich barvách zastavilo těžké zranění z října 2021.

PŘEDSTAVENÍ NOVÝCH HRÁČŮ

Michael Houdek (záložník)

Pětadvacetiletý defenzivní středopolař, celým jménem Michael Richard James Houdek, přichází do Hostouně z německého klubu 1. FC Mönchengladbach. Pro rodáka ze Sydney je angažmá v Hostouni první českou zkušeností. Zkušenosti s německým fotbalem nasbíral i v týmu VfB Ginsheim, Türk Gücü Friedberg, SC Viktoria 06 Griesheim a Arminia Hannover. V „domovské“ Austrálii hrál mimo jiné za Fraser Park FC.

záložník

Přestup z klubu:

1. FC Mönchengladbach (Německo)

Předchozí kluby:

VfB Ginsheim, Türk Gücü Friedberg, SC Viktoria 06 Griesheim, Arminia Hannover (Německo), Fraser Park FC (Austrálie)

Václav Bízek (obránce)

Jihočeský rodák Václav Bízek (19) začínal s fotbalem v klubu Tatran Prachatice, odkud zamířil do Šumavanu Vimperk. Ještě v žákovském věku Vaška čekalo další stěhování do vyhlášené akademie Dynama České Budějovice, kde prošel kategoriemi od U14 až do U19. V loňském roce dostal šanci v divizním béčku Dynama. V sezoně, ve které Jihočeši skončili na postupovém druhém místě, patřil s 28 odehranými utkáními k nejvytěžovanějším hráčům.

obránce

SK Dynamo České Budějovice

TJ Šumavan Vimperk, FK Tatran Prachatice, Fotbalový klub Lažiště

David Novák (záložník)

Středopolař David Novák (18) spojil svoje fotbalové začátky s Motorletem Praha. Fotbalový rozvoj však provázal hlavně se Slavií Praha, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. V pouhých patnácti letech si jeho nadání všimli trenéři kategorie U19. Za starší dorost nastupoval do loňské sezony. V závěru sezony 2021/22 zažil velkou premiéru v dospělém fotbale, když se zúčastnil baráže o postup do druhé ligy proti Zápům. A rozhodně nebyl pouze do počtu. V prvním utkání coby střídající hráč rozhodl barankou o výhře po třech minutách na hřišti. V odvetném zápase dokonce nastoupil za béčko Slavie v základní sestavě a byl u výhry 3:2!

záložník

SK Slavia Praha