Sokol Jiras: Zbuzany musíme rozebrat už od půlky

V divizní skupině B je tuto neděli na programu 28. kolo a v něm bitva jara mezi domácím Sokolem Hostouň a Zbuzany (17.00). Přímý duel prvního s druhým o čelo tabulky. Svůj názor na hru soupeře nám v rozhovoru sdělil Jan Jiras, hostouňský rodák a bývalý ligový hráč SK Kladno, Dukly Praha, Sparty Praha a Viktorie Žižkov.

Foto: Jan Murárik

Do konce jarní části soutěže schází dohrát tři kola. Vaše Hostouň vede tabulku před Zbuzany o dva body. Za nimi je už bodová propast. Pro neznalé připomeňme, že výhra v základní hrací době je za tři body, remíza nastavuje zápas o rozstřel ze značky penaltového puntíku. Kdo ho vyhraje má dva body, druhé mužstvo získá bod. Řekněte nám váš tip, jak si Sokolové i Zbuzany v těchto třech kolech povedou?

Když nás Zbuzany porazí, asi se už zpátky na první místo do konce jara nedostaneme. Zbuzany totiž po nás hrají doma s předposledním Rakovníkem a jedou do posledního Mostu. Nás čeká utkání na nepříjemném Meteoru a doma v současné době se čtvrtým Motorletem. Neříkám, že všechno prohrajeme, ale Zbuzany budou mít lepší vzájemnou bilanci s námi a těžko s těmi slabými týmy ztratí body.

Zbuzany jste v sezoně viděl hrát několikrát. V čem je jejich největší síla?

V záložníkovi Ličkovi, který strhává k výbornému výkonu i ostatní, hlavně Šírla. Jejich týmová síla je v rychlém přechodu do útoku. S nějakými kombinacemi vzadu se moc nezdržují.

Co na ně může platit?

Od půlky si je rozebrat, osobně je obsadit. Nedat jim prostor. Na Ličku bych postavil osobní obranu. Třeba našeho Vojtěška, aby se od půlky hřiště od něj nehnul. V našem mužstvu jsou velmi zkušení fotbalisté, tak věřím, že si s tím poradí. V minulém kole v Rakovníku nám v sestavě chyběli čtyři stabilní hráči. Zvláště absence stopera Trappa byla cítit.

Autor: Vaše Kladno | Foto: Jan Murárik