4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

Jiří Hondl – Vše, co jste chtěli vědět o Hostouni, ale báli jste se zeptat – 11.díl

Původně jsme zlákali předsedu Sokola Hostouň k rozhovoru. Vzhledem k tomu, že je člověkem na správném místě, řekl nám toho tolik, že by bylo neslušné ho přerušovat otázkami. Přinášíme vám tedy sérii sloupků, ve kterých se dozvíte o tom, jak se pan Hondl dostal k fotbalu, co říká na mládež, kam se až může dostat A-tým, či koho by chtěl jednou přivítat na našem stadionu. Vezměte si něco dobrého k jídlu a pití a začtěte se do příběhu pana předsedy a nalaďte se na fotbalovou notu jarní části sezony 2016/2017. Minule jste se mohli dočíst o názoru pana předsedy na kritiku. Dnes to bude ovšem úplný opak. Dozvíte se, jaké má klub podporovatele a také, jak vidí pan předseda mládežnické týmy. Pokračování o mládeži poté za týden.

Převažují ovšem kladné odezvy. Lidé nás podporují a fandí. Často se mi stává, že mne zastaví neznámý člověk na ulici a zajímá se o fotbalové dění u nás. Veřejnost to dění u nás sleduje. Fotbal v Hostouni už dávno přesáhl svým působením a významem hranice obce a možná i regionu. Když se podíváte na naši návštěvnost, tak je jedna z nejvyšších v soutěži. Dokonce máme jednoho oddaného aktivního příznivce až kousek od Jilemnice a Českých Budějovic.

Když přejdeme i k dalším týmům, po nějakém čase můžeme být např. s B mužstvem spokojeni. Mančaft se dal dohromady, připadají mi, že jsou větší partou než dříve a začali konečně hrát fotbal, na který se dá dívat a kterého byli vždy opakovaně schopni. Ta soudržnost je na hřišti vidět. Myslím, že okresní přebor je pro ty kluky už za jejich výkonností, je to málo a určitě budu všemi deseti, aby šli nahoru. Je to pro ně cíl letošní sezony a musím říci, že bych byl i zklamaný, kdyby se jim to nepodařilo. Mají na to a i oni určitě vidí, že na ně zase začali chodit lidi a že se jim ten fotbal co hrají, zamlouvá.

To samé, jak jsem již říkal, cítím i z mládežnických družstev. Mám dobrý pocit z toho, že se naše mládežnická základna daří rozvíjet. Neskutečné penzum práce v tom odvedl Pepa Krejsa a je to především jeho zásluha a také zásluha kluků co se kolem mládeže u nás pohybují. Jsme na dobré cestě. Naším cílem bylo vystavět novou mládežnickou základnu a konsolidovat jí. To se myslím daří, ale nesmíme polevit. Práce s mládeží je svým způsobem krásná a jedinečná, ale je třeba být stále na pozoru a neusnout na vavřínech. Musíme to stále posouvat dopředu i třeba po malých krůčcích. Máte pocit, že jste nahoře a najednou se plácáte dole ani nevíte jak. Teď pomalu přichází čas, kdy se budeme snažit o zkvalitnění. Je to dlouhá a trnitá cesta, a chce to odhodlání a hlavně trpělivost.

Jiří Hondl