17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Jiří Hondl – Vše, co jste chtěli vědět o Hostouni, ale báli jste se zeptat – 2.díl

Původně jsme zlákali předsedu Sokola Hostouň k rozhovoru. Vzhledem k tomu, že je člověkem na správném místě, řekl nám toho tolik, že by bylo neslušné ho přerušovat otázkami. Přinášíme vám tedy sérii sloupků, ve kterých se dozvíte o tom, jak se pan Hondl dostal k fotbalu, co říká na mládež, kam se až může dostat A-tým, či koho by chtěl jednou přivítat na našem stadionu. Vezměte si něco dobrého k jídlu a pití a začtěte se do příběhu pana předsedy a nalaďte se na fotbalovou notu před začátkem jarní části sezony 2016/2017. Pro 2. díl jsme se zaměřili na to, jak vidí postavení A týmu v polovině soutěže a co můžeme čekat od jarní části.

Co se týče postavení mužstva v tabulce, myslím si , že jsme v tabulce tam, kde jsme chtěli být. Ve středu soutěže s dobrou výchozí pozici pro jarní část. Není to vůbec lehká soutěž. Pravda, měli jsme představu, že uhrajeme zhruba ještě přibližně o tři až pět bodů více, ale myslím, že nemůžeme být zklamaní. Musíme akceptovat kvalitu soupeřů a to, že jsme v nejtěžší divizní skupině. Jako nováček, a tím prostě jsme, si vedeme zatím dobře.

Určitý optimismus do jarních bojů v nás může vzbuzovat zimní příprava mužstva. Z přístupu většiny hráčů k přípravě mám dobrý pocit, účast byla nadprůměrná, velmi se vydařilo soustředění v Břízkách a myslím, že trenéři s mužstvem odpracovali maximum toho, co měli v záměru. Přípravné zápasy měly svou kvalitu. Příjemně mě překvapil zápas se Štěchovicemi, kterým jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem jak herně, tak fyzicky. Dobrou výkonost potvrdil i zápas s Rokycany a Dobříší. Poměrně slušně vyzněl pro nás druhý poločas s Motorletem. Pokud se podaří tyto výkony přenést do ostrých zápasů, bude to dobré a nemusíme mít o jaro obavy.

Osobně mě potěšil růst výkonnosti Lukáše Krupičky a brankáře Filipa Pettíka, kteří podle mého názoru během podzimu a zimní přípravy ušli velký kus cesty. Rovněž Krndžija a Hanuščík odváděli v zápasech dobrou práci, ale to lze prakticky říci o celém kádru. Snad akorát o něco větší tréninkovou angažovanost bych očekával od Michala Zemana. Tady je co zlepšovat.  Vzhledem ke zranění Motlíka a Adama Boruty jsme řešili v přípravě pro začátek soutěže sehrání nové stoperské dvojice Burant - Hanuščík a Romana Pavlíka do obranné hry. Mužstvo v zimní přestávce posílil záložník Marek Vašák, který nahradil Břetislava Tvrzníka, který hostuje v Benátkách a již zmiňovaný brankář Roman Pavlík.

V přípravě jsme záměrně volili těžké soupeře, tak abychom si otestovali naše možnosti a posbírali další zkušenosti. Proti podzimu již víme co od soutěže čekat, budeme zkušenější a o něco připravenější na soutěž. Pokud potvrdíme naši výkonnost a možnosti mužstva na hřišti, tak si myslím, že bychom se v červnu mohli pohybovat někde kolem šestého, sedmého místa. V našich možnostech to určitě je.

Jiří Hondl