1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

Rozhovor | Tomáš Mládek: V Hostouni jsme rodina. Dokázal bych si představit tady zůstat

Nedělní utkání A mužstva s Duklou bude výjimečné pro mnoho fotbalistů našeho výběru, a to z důvodu, že v tomto klubu strávili podstatnou část své mládežnické fotbalové kariéry. Jedním z nich je obránce Tomáš Mládek (22), jenž v posledním vzájemném střetnutí trápil naši obranu rychlými výpady a byl u nejvyšší loňské porážky Sokola. Jak na vzájemné zápasy vzpomíná a jak se chystá na zápas proti „svému“ klubu…

Tomáši, mohl bys nám přiblížit, kterými mládežnickými mužstvy jsi prošel?

S fotbalem jsem začínal v deseti letech v Sokolu Stodůlky, odkud jsem se přesunul rovnou do Dukly.

…a jak se zrodil Tvůj přestup do Dukly?

Do Dukly jsem přestoupil v patnácti letech. Sezona před přestupem se mi hodně vydařila. Co si pamatuji, tak jsem hrál v útoku a dával dost gólů. Po jednom zápase, kde jsem vstřelil asi pět branek, se rodičům ozval skaut, který mě do Dukly vzal na zkoušku a už jsem tam zůstal.

V loňské sezoně sis zahrál v dresu Dukly oba zápasy proti Sokolu. Co se Ti z těchto utkání vybaví?

Zápas, který jsme hráli doma si moc nevybavuji, tam jsem hrál asi jen deset minut. Pamatuji si jen, že jsme prohráli 0:2. Naopak na ten poslední v Hostouni si pamatuji dobře. Byli jsme na Hostouň perfektně připraveni. A přestože jsme od Pančiho dostali fantastický gól přes celé hřiště, tak jsme dokázali zápas otočit na konečných 5:1. Byl to jeden z našich nejlepších zápasů.

Do Hostouně si přišel na roční hostování letos v létě. Jak se angažmá zrodilo?

Potom, co jsem nedostal v áčku Dukly šanci, chtěl jsem zkusit něco jiného. V podstatě jsem si to zde vyžádal přes trenéra béčka Dukly Majeru, který mi s tím hodně pomohl. Zavolal trenérovi Rodingerovi a za týden jsem trénoval s týmem. Do Hostouně jsem chtěl jednak, že to mám blízko, a také proto, že to je asi nejfotbalovější tým ve 3. lize.

Týmu se na prahu sezony daří, a ještě jste nepoznali hořkost porážky. Co podle Tebe za tímto úspěchem stojí a je v síle týmu udržet vedoucí pozici i po uzavření podzimní části?

Největší podíl na tom podle mě má týmový duch. Tým má na to se udržet velmi vysoko.

Jaké jsou Tvoje fotbalové ambice…? Dokázal by sis představit protáhnout svoje angažmá v týmu Sokola o další sezonu?

Nemám úplně stanovené cíle, ale určitě bych chtěl hrát ty nejvyšší soutěže. Můj sen je Serie A (směje se). Umím si i představit, že bych tady zůstal, kdyby tu zůstala stejná rodina, která tu je nyní. V žádném jiném týmu jsem se tak dobře necítil.

V týmu Sokola patříš mezi početnou enklávu odchovanců Dukly. Budeš se na utkání nějak speciálně připravovat... Proběhne v kabině hecování?

Do zápasu půjdu naplno jako do kteréhokoliv jiného. Hecování si myslím nebude, aspoň ne ode mě.

Autor: Lukáš Horníček