20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Rozhovor | Štěpán Hájek: Na Spartu vzpomínám jen v dobrém

Štěpán Hájek (26) s fotbalem začínal ve Střešovicích. Následně pokračoval na Motorletu, kde si ho v dorosteneckém věku vyhlédla Sparta. V týmu Letenských pak strávil dalších šest let. Svými výkony si několikrát řekl o účast v trénincích prvního týmu. Do Hostouně přišel v létě 2017 a hned se stal důležitým článkem útočné řady Sokola.

Foto: Sokol Hostouň/fotogalerie-sks1911.rajce.idnes.cz

Ve Spartě si působil nemalou část fotbalové kariéry, jak na angažmá ve Spartě vzpomínáš?

Jenom v dobrém. Ve Spartě jsem zažil skvělé časy a poznal spoustu fajn lidí. Zážitky jako start za A-tým v Letním ligovém poháru nebo tréninky s A-týmem člověk asi do konce života nezapomene. Samozřejmě mě mrzí dobrovolný odchod po rozpuštění B-týmu, kdy nebylo jasné, co bude dál. Ovšem bez tohoto kroku bych třeba nezažil další angažmá v Mostě nebo právě v Hostouni.

Zmínil jsi účast v tréninkovém procesu prvního mužstva Letenských. Jaké to bylo se potkat na jednom hřišti s legendami, jakými jsou například Tomáš Řepka a Jaromír Blažek? Utkvěla ti v hlavě nějaká vzpomínka ze společných tréninků?

Byl jsem tehdy tuším v B-dorostu a šel na dva tréninky s A-týmem kvůli zranění jednoho z útočníků. V té době mi bylo 17 nebo 18 let a když jsem přišel do kabiny, kde seděly takové legendy, které jsi jmenoval, byl jsem pořádně rozklepaný. Krátkou individuální domluvou mi pomohl trenér Martin Hašek, který mě uklidnil a pak jsem se jen snažil si to co nejvíce užít. V hlavě mi utkvěl moment, kdy mě trošku přibrousil právě Tomáš Řepka, ale omluvil se, a dokonce mi nabídnul tykání.

Loni sis již proti bývalému týmu na Strahově zahrál. Zápas sice nedopadl pro zelenobílé nejlépe, ale zahrát si proti několika hráčům prvního mužstva musel být zážitek…

Hrát proti takovým hráčům je vždycky zážitek. Je jen škoda, že nás tehdy zápas zastihnul ve fázi aklimatizace na vyšší soutěž a výsledkově jsme to vůbec nezvládli. Na druhou stranu rozdíl mezi námi a hráči jako Ben Chaim, Vindheim, Lischka, Vácha a Juliš prostě musel být na hřišti vidět.

Sokol se v posledních zápasech chytl a posbíral cenné body s týmy ze spodu tabulky. Z hráčů v kabině cítím odhodlání se v neděli poprat, proti lídrovi naší třetiligové skupiny, o body. Vidíš to podobně?

Zvládli jsme důležité zápasy, ve hře je vidět progres a atmosféra v kabině je skvělá. O to se musíme opřít a táhnout na hřišti za jeden provaz. Když se to povede, tak věřím, že dokážeme hrát vyrovnanou partii i s týmy z horní poloviny tabulky. Historie sportu pamatuje už i větší překvapení než náš možný bodový zisk na Strahově. Uděláme pro to maximum.

Autor: Lukáš Horníček