20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Rozhovor | Petr Hovorka: Nálada v týmu je výborná

Přinášíme Vám další rozhovor s hostouňským fotbalistou, který zítra narazí na svůj bývalý klub. Petr Hovorka (24) v akademii Sparty strávil bezmála 12 let a prošel tak několika věkovými strahovskými kategoriemi. Z juniorky Sparty odešel na zkušenou za dospělým fotbalem do Brozan, následně do Štěchovic. Do Hostouně přišel v létě 2019 z týmu SK Zbraslav.

Foto: Bohumil Kučera/FB - Petr Hovorka

V akademii Sparty si strávil bezmála celou mládežnickou fotbalovou kariéru. Jak na léta v rudém dresu vzpomínáš?

Vzpomínám na to jen v nejlepším. Byly to krásné fotbalové roky. Sparta má nejlepší zázemí v Česku. Zatrénovat si s áčkem pod trenérem Lavičkou bylo pro mě obrovským zážitkem. Poznal jsem plno trenérů, kteří mi předali plno zkušeností a chtěl bych jim poděkovat - p. Kopáňko, Krieg, Horňák, Jarošík, Stracený a Zítka.

Ve Spartě si bezpochyby patřil mezi silný ročník, který sbíral úspěchy. Vzpomeneš si na někoho, samozřejmě mimo sebe, v kom si už tenkrát viděl budoucí hvězdu pro velký fotbal?

Náš ročník 1996 byl velmi silný. Vyhráli jsme snad všechno, co se dalo. Byli jsme fantastická parta, která táhla za jeden provaz. Velmi rád na ty časy vzpomínám. Sparta je a bude srdeční záležitostí. Kdybych měl jmenovat jedno jméno, tak určitě Patrik Schick. Už od malinka měl obrovský talent a byl to rozdílový hráč. Což ukazuje do dneška.

Loni sis již proti bývalému týmu na Strahově zahrál. Vzhledem k reprezentační pauze bylo béčko posíleno o několik hráčů prvního týmu. Jaké to bylo si zahrát proti hráčům, jako jsou Lukáš Juliš, Ben Chaim, Andreas Vindheim, David Lischka…

Celkově pro mě bylo strašně zvláštní po tolika letech odehraných ve sparťanském dresu přijet na Spartu jako soupeř. Pocit, který jsem nikdy nezažil a do dneška ho nedokážu popsat. Postavit se proti hráčům, na které koukáme v televizi, byl určitě zážitek. Sparta díky tomu získala obrovskou kvalitu (pozn. redakce: Sparta zápas vyhrála 6:1 a hráči prvního mužstva se podíleli na pěti brankách).

Sokol se v posledních zápasech chytl a posbíral cenné body s týmy ze spodu tabulky. Z hráčů v kabině cítím odhodlání se v neděli poprat proti lídrovi naší třetiligové skupiny o body. Vidíš to podobně?

Určitě! Porazili jsme těžké soupeře a získali body, které jsme potřebovali získat pro klid do dalšího průběhu sezony. Nálada v týmu je výborná. Celý tým táhne za jeden provaz. Na Spartě chceme určitě bodovat. Věřím, že když předvedeme výkony jako v posledních zápasech a štěstí nám půjde trochu naproti, budeme na Strahově úspěšní.

Autor: Lukáš Horníček