29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

Rozhovor | Lukáš Kosík: Prostředí v Hostouni si mě hned získalo

Stoper Lukáš Kosík (22) je odchovanec Dukly Praha, kde si i poprvé okusil dospělý fotbal. V loňském neúplném ročníku zasáhl do devíti zápasů třetiligové rezervy z Julisky. Do Hostouně přestoupil před letošní sezonou. Vzhledem k mimořádné situaci, v souvislosti s onemocněním COVID-19, nastoupil v zelenobílém dresu A mužstva Hostouně pouze do pěti zápasů. V současné době, stejně jako zbytek mužstva, vstřebává individuální tréninkové dávky.

Lukáši, převážnou část své mládežnické kariéry si strávil v pražské Dukle. Jak na to vzpomínáš?

Na léta strávená v Dukle vzpomínám rád. Prožil jsem tam deset obohacujících let, ve kterých mi Dukla stihla dát výbornou školu nejen co se fotbalu týče, ale i života.

Do Hostouně si přišel teprve v létě. Ještě, než se pořádně rozjela sezona, skončil celý tým v karanténě. Následoval turbulentní měsíc plný dohrávek, aby se začátkem října ukončila podzimní část nadobro. Jak si začátky v zelenobílém dresu vstřebával? Stačil ses s mužstvem a prostředím v Hostouni seznámit?

Začátky v zelenobílém dresu pro mě byly trošičku náročnější, jelikož jsem s kluky nepodstoupil letní přípravu. Dost mi pomohlo, že se hrálo dvakrát týdně soutěžní utkání. Měl jsem tak více příležitostí se s kluky na hřišti lépe poznat. Prostředí v Hostouni si mě hned získalo, a to především přístupem vedení, realizačního týmu, tak i fanoušků.

Poslední měsíce byly převážně ve znamení polykání individuálních tréninkových dávek od trenéra Rodingera. Přiznám se, že jsem se zadýchával jen při čtení každodenní tréninkové „porce“. Dělalo ti plnění plánu problémy nebo sis ještě přidával?

Plnění plánu mi žádné extra problémy nedělalo. Naopak jsem si musel ještě něco málo přidávat z důvodu zranění.

Zmínil si zranění, které sis přivodil na jednom z prvních tréninků krátce po rozvolnění na začátku prosince. Už je kotník v pořádku nebo máš nějaká omezení?

Zraněný kotník už je v pořádku, omezení žádné naštěstí nemám.

Na původně plánované společné tréninky v lednu nedošlo. Ty alespoň využíváš soukromých tréninkových jednotek na hřišti s trenérem Rodingerem. Asi je to příjemnější, než běhat sám někde v lese…? Jak tréninky probíhají?

Je to o sto procent příjemnější než běhat sám. Hlavně také z důvodu, že většinu času na tréninku pracujeme s míčem. Trenérovi bych chtěl moc za tento servis poděkovat.

Autor: Lukáš Horníček