4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

ROZHOVOR | Josef Husák: Nebýt Jirky Hondla, tak to v Hostouni takhle nevypadá

K sokolům nastoupil před jejich premiérou v divizi. Masér a kustod Josef Husák s nimi od té doby došel až na vrchol třetí ligy.

Jak jste se dostal k divizní Hostouni?

Na dovolené jsem se potkal s Jirkou Fantou a on mi dal tip na Hostouň. Míra Šilhan mně pak dal vážnou nabídku. Jeden pátek večer jsem sbalil masérský stůl, propriety a od té doby jsem tady u nás (usmívá se).

Lišila se hodně parta, která vykopala divizi od té současné, která hraje špičku třetí ligy?

Tehdy mužstvo vedli staří pardálové, kteří něco odkopali. Vlasatý, Šilhan, Zachariáš, přišel Marek.

Kterou sezonu jste měl nejvíc práce?

V té minulé na jaře. Bylo nějak víc bolístek.

Byli ti staří pardálové odolnější?

Byli. Přišli třeba, že mají něco s kotníkem, abych jim pomohl, protože druhý den chtějí hrát... Dneska si rozmyslí, než naskočí do hry. A ti pardálové byli menší bordeláři (směje se).

Co pro tebe Hostouň znamená?

Klub a vůbec Hostouň mi přirostly k srdci. Nebýt takového blázna v Hostouni jako je Jirka Hondl, tak to v klubu takto nevypadá.

Autor: Jan Murárik | Foto: Petr Saladiak