ROZHOVOR | Jiří Miker: Hrát s vesnicí do šestého místa je obdivuhodné

V sestavě Sokola patří k těm nejzkušenějším hráčům. Než k nám přestoupil, měl Jiří Miker za sebou například postup do první ligy s Pardubicemi.

Co je pro vás Sokol Hostouň?

Hostouň je pro mě fotbalová vesnička, kterou má na starosti pan Hondl. Ten se fotbalu v Hostouni opravdu hodně věnuje a má ho z mého pohledu jako koníčka. Za mě je až neskutečné, co dokázal vybudovat. Hrát s vesnicí do šestého místa ve třetí lize, to je obdivuhodné!

Proč jste před lety nezůstal v profesionálním fotbale, když jste byl součástí týmu,

který vykopal postup do nejvyšší soutěže?

V Pardubicích jsem mohl zůstat, ale já začal v té době řešit spíše budoucnost než profesionální fotbal. V té době jsem se rozhodl dát přednost práci před fotbalovou kariérou.

Jak jste se ocitl v Hostouni?

V době koronaviru jsem trénoval s béčkem pražské Dukly. Jednou mě tam viděl trenér Rodinger a domluvili jsme se, že to zkusím v Hostouni.

Čím se živíte?

Pracuji jako realitní makléř v Praze, kde také bydlím.

Plánujete zůstat v Sokole další sezony?

Zvažuji, že se přesunu do nižších fotbalových pater. Dojíždění z Horních Měcholup je pro mě časově náročné. Ale definitivně rozhodnutý nejsem. Uvidím, jak se dohodnu s panem Hondlem.

Zdroj: Fotbalový zpravodaj Sokola Hostouň

Autor: Jan Murárik