1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

ROZHOVOR | Jiří Jeslínek: Charakter mužstva ukážou porážky

Třetí ligou zatím prochází fotbalová Hostouň jako nůž máslem. Zásluhu na tom má i asistent kouče Sokola Jiří Jeslínek, elév mezi trenéry a ještě nedávno hráč kladenského SK.

Tabulku ČFL vedete bez ztráty bodu. Máte pro to vysvětlení?

Poté, co v létě odešly naše velké opory, jsme takový vstup do sezony nečekali. Pravdou je, že jsme tým vhodně doplnili. Přišli mladí kluci a šanci chytili za správný konec. Část úspěchu stojí i na velmi dobré partě, výborné atmosféře v šatně a konečně se k nám také přiklání v zápasech štěstí.

Změnili jste oproti minulé sezoně přípravu na zápasy?

Moc se toho nezměnilo. Trenér Dominik Rodinger má své principy, které fungují. Je znát, když v klubu dají trenérovi dlouhodobou šanci!

Je mužstvo připravené psychicky na prohry?

Nevíme (směje se). To nám ukážou až porážky... Jednou to přijít musí a pak se ukáže charakter mužstva.

Jak vnímáte svou trenérskou praxi v hostouňském klubu?

Dělat fotbal po boku trenéra, který dávno přesáhl svou kvalitou třetí ligu, je pro mě obrovská zkušenost. Vše je o dlouhodobé práci. S Dominikem jsme ji ještě nedokončili, a proto ani nechceme z Hostouně odcházet (usmívá se).

Autor: Jan Murárik – Vaše Kladno