29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

Rozhovor | Jan Pavlík: Sparta mě vychovala jak po sportovní stránce, tak i po té lidské

Jan Pavlík (22) poprvé oblékl sparťanský dres v 11 letech. S malými přestávkami strávil v akademii Sparty 7 let. V sezoně 2017/18 patřil k oporám strahovské juniorky a vysloužil si i pozvánku do přípravy A mužstva. Posléze odešel na zkušenou do druholigové Vlašimi. V loňském roce přestoupil do Jihlavy, kde si ho v zimě vyhlédl další účastník Národní ligy - Viktoria Žižkov. Do Hostouně přestoupil těsně před startem letošní sezony.

Foto: Sokol Hostouň/Twitter AC Sparta Praha

Kmenovým hráčem Sparty si byl bezmála sedm let. Jak na angažmá ve Spartě vzpomínáš?

Vzpomínám na to rád. Sparta mě vychovala jak po sportovní stránce, tak i po té lidské. Mají krásné zázemí, až neskutečný na naše poměry v ČR. Strávil jsem tam nezapomenutelných sedm let. Když se na to podívám zpětně, tak bych určitě udělal nějaký věci jinak, ale jsou to spíš jen nějaké drobnosti. Na nic si nemůžu stěžovat, všechno bylo super.

Za Spartu sis zahrál i v Juniorské lize a absolvoval přípravu s A-mužstvem. Vzpomeneš si na nějakou zajímavou historku z kabiny?

Těžko říct. Nic moc mě nenapadá. Ale kluci z A-mužstva vždycky přišli, aby nám pomohli a snažili se nám předat i nějaké rady. Hodně nám ty zápasy ulehčovali. Bylo vidět, že jsou úplně na jiné úrovni. Rád vzpomínám na Lukáše Váchu, který se k nám přesunul právě z prvního týmu. Trénoval s námi a byl takový náš vůdce, kterým je v B týmu Sparty dodnes. Pořad nám předával rady a snažil se nám pomoct za každých okolností.

Do našeho klubu si přestoupil letos v létě. Ale to nebylo tvoje první setkání s hostouňským hřištěm. Vzpomeneš si ještě při jaké příležitosti si do Hostouně zavítal a jak zápas dopadl?

Minulý rok v Mol Cupu jsem do Hostouně dorazil s Jihlavou. Celý zápas jsem ale proseděl na střídačce. Hráli ti, co nebyli moc vytížení. Zápas myslím skončil výhrou Jihlavy 4:0, ale nejsem si úplně jistý. :-)

Sokol se v posledních zápasech chytl a posbírala cenné body s týmy ze spodu tabulky. Z hráčů v kabině cítím odhodlání se v neděli poprat proti lídrovi naší třetiligové skupiny o body. Vidíš to podobně?

Jsme rádi, že se nám teď podařilo dvakrát v řadě vyhrát. Jedem na Strahov, kde nás čeká asi momentálně nejlepší tým ze všech skupin třetí ligy. Sparta má výborný tým, který posilují hráči z A-mužstva. Těžko říct, kdo proti nám zítra nastoupí, ale budeme se snažit na hřišti odvést maximum jako doposud a doufat, že uhrajeme nějaký přijatelný výsledek.

Autor: Lukáš Horníček