ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Soustředění splnilo očekávání do puntíku

Tři dny plné tréninků, přípravné utkání s divizním soupeřem a v neposlední řadě společné akce pro utužení party. To bylo soustředění v malebném prostředí Českého Švýcarska. Nyní již chystá trenér Dominik Rodinger mužstvo na poslední tečku sezony – úterní zápas s áčkem Sparty Praha.

Dominiku, máte za sebou třídenní soustředění v Modré u Děčína. Splnilo vaše očekávání?

Ano, prakticky do puntíku. Tady v Modré je nádherný areál, kterému snad nechybí vůbec nic. Byli jsme zde poprvé a určitě se sem velmi rádi vrátíme. Udělali jsme tolik práce, jako třeba za týden či spíš dva. Hřiště byla skvěle připravená a Pepa s Luckou se nám o kluky postarali, co se týče regenerace. Vyvrcholením bylo utkání s Lípou, kterou jsme porazili i ve velké únavě, takže panuje spokojenost. Jediná kaňka je zranění Štěpána Hájka, který si zřejmě udělal něco se svalem a bude chybět na zápas se Spartou. Je mi to moc líto, protože věřím, že zrovna pro něj by to byla velký zážitek. Zkusíme vyhrát i pro něj.

Čemu jsme se na soustředění primárně věnovali?

Bylo to klasický technicko-taktické soustředění, kde jsme měli i jedno krátké video. I přes to se trénovalo poměrně dost a v zápase už někteří hráči měli opravdu plné brýle fotbalu. (usmívá se)

Zápas s Českou Lípou se nevyvíjel dobře, ve 4. minutě jste dostali branku z rohu… Zápas jste ale nakonec otočili. Jak hodnotíš zápas?

Když jsem si sednul na střídačku a rozhodčí písknul do píšťalky, tak jsem řekl klukům a majiteli okolo sebe, ať zavřou radši na 15 minut oči, protože to bude šílený. (směje se) To se potvrdilo, ale má to logické důvody. Jak jsem říkal, tak jsme měli ve třech dnech pět tréninkových jednotek, plus tento zápas. Gól jsme dostali z takové nekoncentrovanosti, ale postupem času jsme převzali iniciativu a zápas otočili. Zápas to byl i poměrně tvrdý, bylo potřeba si sáhnout na dno. Klobouk dolu před Sukem, který odehrál společně se Shkyrihou 90 minut, a ještě dal dvě branky. To ukazuje na jeho fantastickou fyzickou připravenost.

Měli jste i společné večery. Splnilo i tohle účel?

Jasný (směje se). Je potřeba si zase uvědomit, že někteří kluci si museli vzít v práci dovolenou, aby mohli být od začátku s námi. Takže i tohle beru jako takové gesto k nim, že když se den maká, proč bychom si večer nemohli užít. Krásně nám nahrálo to, že se hraje EURO 2020 a mohli jsme společně trávit večerní čas u fotbalu.

Měli jsme kvíz, který se točil okolo historie Hostouně, realizačním týmu, minulé sezony a podobně. Kluci se dozvěděli něco nového, ať už bývalý název Hostouně, jak dlouho je ve funkci sportovní ředitel Mužík, co hrál za post pan Hondl, kolik je vchodových branek do areálu nebo třeba, že ztrácím na Maryho 236 ligových startů (směje se). Skvěle to připravil vedoucí mužstva Lukáš Horníček, takže tímto smekám klobouk za skvělou organizaci.

Jaký je teď plán do dalších dní? Máme tam Spartu…

V neděli máme volno, ať kluci odfrknou. V pondělí se sejdeme na takový předzápasový trénink a v úterý vyhlásíme „válku” na 90 minut Spartě (usmívá se). Je to pro nás obrovský zážitek. Já jsem klukům říkal, že jsem ještě před čtyřmi lety trénoval ve Slivenci, kde jsem začal a v úterý spolu půjdeme proti Spartě vedenou panem Vrbou, kterého velmi uznávám. Bezpochyby je to nejlepší trenér posledních 10 let.

Předseda pan Hondl, vedoucí mužstva Lukáš jsou obrovský sparťanští srdcaři… Raději jsme je varoval, aby pak nebyli zklamaní z výsledku (směje se). Odpověď se mi dostala, že tento zápas nemůže dopadnout zle. Tak uvidíme.

Závěrem bych chtěl poděkovat za skvělý servis lidem v Modré, …trávníkářům, lidem v kuchyni a všem v areálu. Všechno bylo na top úrovni! Samozřejmě děkujeme i vedení Sokola, že jsme mohli takto spolu odjet, dobře trénovat a být spolu.