20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Když dokážeme přenést věci z tréninku do zápasu, budeme úspěšní

Trenér Rodinger přebral první mužstvo Sokola před rokem a půl. Možnost „odkroutit“ si s týmem zimní přípravu a zahrát si fotbalové jaro však dostává v Hostouni úplně poprvé. Jak je spokojený se zimní přípravou a jak s posílením týmu? Nejen na tyto otázky trenér odpověděl v rozhovoru pro náš web.

Foto: Sokol Hostouň/web

Dominiku, máte za sebou osm, respektive sedm, týdnů přípravy… Jak se Vám podařilo vyladit formu na jarní boje?

Bylo to dlouhý. Upřímně v tomto kluky obdivuji, že dokážou bez vrcholu týdne makat tak, jak makali. Doufám, že se nám to společně podařilo vyladit natolik, abychom dokázali přenést věci z tréninku na hřiště, protože pro nás to je alfa a omega. Už několikrát jsme si to zkusili a ověřili, že když děláme v zápase věci, které máme, tak jsme úspěšní. Jakmile se dostaneme do situace, že se necháme strhnout hrou, tak je po nás. Osobně si myslím, že jsme udělali zase kus práce, která se na jaře ukáže. Zda to bude stačit nebo ne se ukáže časem.

Oproti letní přípravě nebyly výsledky tak pozitivní. Co herní projev?

Jo, je to pravda. V Teplicích jsme dostali šišku, ale to se tak nějak dalo čekat, protože jsme měli za sebou po pěti týdnech „volna“ tři tréninky na hřišti a šli na těžkého soupeře. Poté nás zastavil na týden covid a přišli jsme o zápas s ligovou Příbramí. To nás mrzelo, ale díky bohu to bylo naposledy a až do dnešního dne jsme jeli bez přestávky. Nejlepší utkání jsme odehráli v Budějovicích a první poločas v generálce s Bohemians B. Hodně nás mrzí utkání se Spartou B, kde jsem dostali na začátku utkání červenou kartu a nemohli si to s nimi rozdat na férovku.

Hodně se obměnil kádr. Je možné nám trošku poodkrýt karty. Jaké posty a proč jste hledali?

Snažili jsem se kádr posílit hlavně hráči středního věku, což se nám podařilo. Januška, Novák, Contreras, Barbara či Fotr jsou všichni v ideálním věku. Měli jsme tam díru a ta se nám podařila zaplnit. Od těchto kluků očekáváme, že pomůžou spojit zkušené a mladé hráče.

Jak jsi tedy spokojený s přípravou a jaké jsou cíle do jarní sezóny?

Spokojený jsem tak na 70 %. Ale jak jsem již říkal. Minulé léto pro nás příprava dopadla fantasticky, a nakonec jsme měli po sedmém kole dva body. Víme, že příprava je jedna věc a liga druhá. Teď se začne zase ukazovat, kdo na to opravdu má, kdo se chce dostat fotbalově výš a kdo je naopak spokojený s tím, co má. Kluci makali, odvedli v zimě skvělou práci a já bych jim přál, aby se lidem z Hostouně a ostatním ukazovali v zápasech stejně, jako přes týden nám trenérům. Pokud se to podaří, tak si myslím, že se budou mít lidé na co těšit.

Autor: Lukáš Horníček