ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Jsem zvědavý, jak si kluci poradí s konkurencí

Po úspěšném podzimu si hráči užili zasloužený odpočinek od fotbalu. K prvnímu letošnímu společnému tréninku se sejdou v pondělí večer. A jaké změny před zahájením přípravy v našem táboře očekávat? Na prahu letošního roku jsme vyzpovídali trenéra Dominika Rodingera…

Foto: Bohumil Kučera

Po téměř měsíc a půl dlouhé pauze se Sokol vrací ke společné přípravě. Neměl si už fotbalový absťák?

Už se začínám zase těšit na kluky, což je dobrý znamení (směje se). Je dostatek času se připravit na první mistrovské utkání, takže i proto začínáme později než ostatní týmy, tedy 16. ledna.

V jakém složení zahájí Sokol přípravu? Lze očekávat nějaké zásadnější změny?

V kádru nedojde skoro k žádným změnám, bude velká konkurence a jsme s kolegy z realizáku hodně zvědaví, jak se s tím hráči poperou. Někdo si udělal díky podzimním výkonům malinký náskok oproti jinému, ale to neznamená, že není šance se dostat tam kam každý chce. Uvidíme ještě, jak dopadnou testy Štéti a Vlasyho (pozn.: David Štětka je na testech v Michalovcích a Adam Vlasák v Prostějově). Takže zda dojde k pohybu, tak se to bude týkat maximálně dvou tří hráčů ven a naopak dovnitř.

Dojde k doplnění realizačního týmu po odchodu Maria Ličky?

Maria nahradí asi pro někoho překvapivě Viktor Freisinger. Tomu bohužel zdraví už nedovolí hrát na 100% fotbal, takže jsem mu dal tuto nabídku a jsem rád, že jí přijal. Vím proč to dělám. Je to charakterově zdravý kluk, umí pracovat s videem, umí jazyky, vidí hru jako málokdo a chce se trenéřině do budoucna věnovat. Je mladý, ale my si v Hostouni moc na věk nehrajeme. Buď máte co předat, naučit, poradit anebo ne.

Zimní příprava bude trvat sedm týdnů, v rámci ní odehrajeme stejný počet zápasů. Co od přípravných zápasů očekáváš?

Přípravu máme hotovou. Čekají nás velká a zvučná jména, takže uděláme maximum pro to, abychom odehráli všechno s grácií a zároveň s cílem se připravit dobře na jarní sezónu.

Od léta spolupracujeme s divizním Slaným. Podzim podle všeho splnil očekávání od tohoto projektu u obou týmů. Naši hráči dostali dostatečnou herní praxi a zároveň pomohli Slanému k důležitým bodům. Bude tohle partnerství fungovat ve stejném formátu i na jaře?

Ano. A ke všemu tam přichází Venca Laušmann, kterého jsem osobně vedení klubu doporučil a na tuhle spolupráci se hodně těším. Pro naše hráče, kteří tam půjdou hostovat, to bude dávat ještě větší smysl, protože Venca je maximalista a moderní ambiciózní trenér.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera