ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Do zápasu se Slavií půjdeme s čistou hlavou

Hostouňští mají na dosah další historický milník. Pokud budou v neděli na hřišti rezervy Slavie bodovat, oslaví titul půlmistra a minimálně po čtyři měsíce jim pozici lídra ČFL nikdo nesebere. „Zápas se Slavií bereme jako odměnu za roky předešlé, ale vyběhneme do něj s čistou hlavou,“ řekl v rozhovoru pro web Sokola trenér Dominik Rodinger.

Foto: Bohumil Kučera

Dominiku, jak se s odstupem koukáš na poslední dvě porážky, které byly zároveň prvními v sezoně?

Tím, že 12 zápasů jen vyhráváš, tak o to víc to bolí, protože jsi ten pocit dlouho nezažil. Takže samozřejmě nadšený z toho nejsme, ale stále jsme první před závěrečným kolem. To nás motivuje k tomu, abychom to zkusili urvat. Oba zápasy bych řekl, že jsme nepropadli, ale rozhodly detaily, které v předchozích zápasech šli na naši stranu, teď bohužel ne. Věřím, že se ponaučíme a využijeme toho právě na Slavii.

Před námi je vrchol podzimu v podobě souboje o zimního krále ČFL. V jakém rozpoložení do něj mužstvo po dvou porážkách půjde?

Psychicky jsme úplně v pohodě, protože jedeme asi tak 14 bodů nad plán. Horší je to, co se týče zdravotního stavu. Jedeme už opravdu na krev a budou hrát ti, co budou zdravotně 100 % připraveni na hřišti odevzdat maximum pro týmový a klubový úspěch.

…můžeš být konkrétnější?

Největším problémem v posledních dvou kolech byla absence Diega. Ale vypadá to dobře a měl by o víkendu nastoupit. Děláme pro to maximum. U dalších hráčů nechci tuhle debatu dál otevírat. Musíme si nějak poradit. Nemáme možnosti jako Slavie se podívat do áčka nebo devatenáctky, kde jim běhá jeden reprezentant vedle druhého.

Zásadnější výhodou pro našeho nedělního soupeře bude i zázemí, které mají na Xaverově k dispozici. Zápas se bude pravděpodobně hrát na trávě, přičemž my jsme odkázáni poslední týdny trénovat pouze umělce. Jak velký hendikep to bude?

Tak předně jsem zklamaný, že se nehrajeme v sobotu. My odehrajeme poslední utkání sezóny v neděli, takže ať to dopadne jakkoliv, tak si dáme maximálně oběd a druhý den půjdeme všichni do školy nebo do práce, každý sám. Nebudeme mít možnost společně si užít tento zázračný půl rok. A druhá věc je, že se nehraje v Edenu. Myslím, že pan Tvrdík má tohle neskutečné. Dokáže vyzdvihnout velké zápasy, ať už mládeže či holek na Slavii. Jejich béčko mělo tento zápas odehrát v Edenu, hraje druhý tým s prvním. Oba týmy chtějí hrát fotbal, předvádí atraktivní hru a mohl tak ukázat, jaká vlastně ta třetí liga je. Ale na druhou stranu chápu, že tam mají nahuštěný program.

V závěrečném podzimním zápase nám pro potvrzení prvního místa stačí získat bod. Nenabízí se defenzivnější taktika, i vzhledem k naší střelecké potenci v posledních dvou duelech?

Budeme se o tom s hráči bavit, stejně jako, když se hrál pohár s Duklou. Nechceme je moc svazovat, oni si vyberou, zda chtějí hrát na výsledek nebo předvést to, o co se tady společně snažíme již několik let. Tedy atraktivní fotbal, který se fanouškům líbí. My bereme tento zápas jako odměnu za roky předešlé, takže uvidíme.

Rezerva Slavie využila během podzimu 33 hráčů. Jak složité je se připravovat na soupeře, který není tolik čitelný možným složením, a ještě si může pomoci ligovými borci?

Upřímně? Vůbec Slavii neřešíme. Soustředíme se na sebe, užíváme si ten náš společný čas a v neděli vyběhneme naprosto s čistou hlavou. Jak jsem říkal, my nemáme absolutně ambice postupovat.

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera