29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

ROZHOVOR | Dominik Rodinger: Čeká nás těžký úvod, ale klukům věřím

Téměř čtyři měsíce hráče připravoval, aniž by se s mužstvem dočkal vyvrcholení v podobě víkendového soutěžního utkání. V neděli se však trenér Dominik Rodinger s mužstvem konečně dočká. A právě lodivoda Hostouně jsme zpovídali v tradičním předsezónním rozhovoru.

Jak jsi spokojený s průběhem necelých čtyř měsíců, kdy se mužstvo připravovalo na začátek ČFL?

Myslím, že se nám podařilo odtrénovat a odehrát prakticky vše, co jsme chtěli až na jediné utkání se Živanicemi, což nás mrzelo, ale nedalo se s tím bohužel nic dělat. Celkem jsme se sešli 46krát na tréninkové jednotce a odehráli devět utkání s bilancí 5 výher, 2 remízy a 2 prohry, do kterých počítám i áčko Sparty. Byl to pro nás svým způsobem vrchol, ale možná jsme si zápas všichni představovali malinko jinak. Už jenom tím, že se na poslední chvíli přehodil na Strahov apod... Ale když to shrnu, tak máme za sebou velmi povedené období, které se budeme snažit přetavit do nové sezóny.

Jak kluci zvládali odtrénovat tolik tréninků bez „vrcholu týdne“ v podobě mistrovského utkání?

Ano, trénovalo se dost, hrálo se ale poměrně pravidelně. I když přípravná utkání prostě nejsou to, co nás čeká třeba hned první kolo ve Varech. Přijdou lidi, fandí se tam a je tam fotbalová atmosféra se vším všudy. Všem nám to moc chybělo a pevně věřím, že se odehraje celý ročník.

V týmu je spousta nových hráčů. Proč taková rotace a jak jsi spokojený s dotažením hráčů?

Tým jsme se snažili hodně omladit a stavět ho do budoucnosti. Museli jsme do týmu říznout, zrychlit ho a provětrat. Vesměs přišli jen mladí kluci, kteří třeba mají s dospělým fotbalem malé zkušenosti, ale pevně věřím, že když do toho dají srdce, odvahu a kvalitu, kterou předvádí na tréninku, tak nemám strach.

Samozřejmě přijdou zápasy, kdy naše nezkušenost sehraje svoji roli. Ale tam právě věřím, že pomůžou naši nejzkušenější hráči, kteří už těžké zápasy mají za sebou. Velké díky v tomto patří vedení. Prakticky každého hráče, na kterého jsme s realizákem ukázali, nám dokázali dotáhnout. Ještě řešíme jednoho hráče do útoku, ale to může ještě pár dní či týdnů trvat.

Jaké jsou tedy cíle do další sezóny?

Nastavili jsem si nějaký cíle, ať už krátké, či středně dlouhé a dlouhodobé. Krátkodobé jsou samozřejmě jasné. Co nejdříve se sehrát, utvořit úplně novou partu a postavit vše okolo Kabeleho, Hájka a Trappa, kteří pro nás jsou nejzkušenějšími hráči a kabinu si budou řídit. Myslím, že jsme trefili i charakterově správné typy a bude to vidět i na hřišti, budou bojovat jeden za druhého.

Dalším cílem je tento rok určitě záchrana. Očekávám, že letos to bude sezóna, kde nebude tým, který bude suverénní jako minulý rok Sparta B a dojde i k velkým výsledkovým překvapením. Dlouho se nehrálo, nikdo vlastně neví, na čem je. A dlouhodobé cíle jsou posunout některého z našich hráčů do vyšší soutěže. Do toho počítám i kluky, kteří přišli na hostování z 2. ligy. Protože pokud se od nás nevrátí v horším stavu, tak to znamená, že s nimi pracujeme dobře.

Tvoje osobní přání před startem ČFL jsou tedy záchrana a…

Osobní přání je, aby se odehrál celý ročník. Život bez fotbalu je pro mě tak strašně těžký, že mi přijde, že žiji jen z poloviny. (směje se) Fotbal miluji! Miluji dennodenní práci s hráči, s vedením a celkově s lidmi z Hostouně. Když vidím správcovou, že nám přeje úspěch… Máme nového správce hřiště, mladého kluka, který se o trávu začal starat jako o svoji. A to jsou věci, které člověk ocení, když přijede do areálu a je tam čisto, krásně střižená tráva, voní to… To je nádhera! Pak bych si přál, abychom svým fotbalem právě těmto lidem dělali radost a přidali se k nim fanoušci. Čeká nás těžký start, ale klukům věříme. Uděláme všechno pro to, aby každý jeden byl hrdý na to, že tady s námi může být a my s ním.

Autor: Lukáš Horníček