1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

ROZHOVOR | Andriy Zahranychnyy: Tréninky a přípravu máme na vysoké úrovni

V Česku žije čtvrtým rokem a do země dorazil ze Slovenska, kde hrál tamní druhou fotbalovou ligu. V současné době patří záložník Andriy Zahranychnyy (28) ke spolehlivým hráčům Sokola.

Proč jste v roce 2019 volil stěhování do Čech?

Chtěl jsem změnu, a hlavně v Praze žije přes dvacet let moje máma. Zároveň jsem přestoupil do Olympie Radotín a odtud do hostouňského Sokola. Posléze jsem si v Hostouni koupil byt a usadil se i mojí rodinou.

Na Slovensku jste hrál za Dubnici druhou nejvyšší soutěž. Není pro vás třetí liga v Hostouni málo?

Zpočátku jsem si to tak myslel, ale postupem času jsem se rozhodl dát přednost práci před kariérou v profesionálním fotbale.

Co vás mimo fotbal živí?

Pracuji v personální agentuře.

Kam podle vás směřuje fotbalová úroveň hostouňského áčka?

Když jsem do klubu v roce 2019 přišel, bylo áčko na slabší úrovni. Se současností seto nedá vůbec srovnat. Například tréninky, podmínky a příprava na zápasy jsou na velmi vysoké úrovni. Pan Hondl se nás snaží dotlačit co nejvýš.

Autor: Jan Murárik