Rozhovor | Adam Fotr: Konečné umístění? Já beru jedině první místo, nic jiného mě nezajímá!

Odchovanec Bohemians Praha Adam Fotr (27) okusil dospělí fotbal v tehdejším třetiligovém mužstvu FK Dobrovice. Největší porci utkání však odkopal v dresu konkurenčního Motorletu. Pro Hostouňské se stal ve vzájemných utkáních hlavním katem, když ve čtyřech po sobě jdoucích utkáních vstřelil tři branky, z toho dvě rozhodly o tříbodovém zisku pro Jinonické. To už je ale minulostí! Poslední dva roky obléká náš dres a v letošní sezoně drží dokonce pozici nejproduktivnějšího hráče mužstva.

Adame, v lednu to budou dva roky, co jsi k nám přestoupil z konkurenčního Motorletu. Tenkrát jsi vyměnil sedmý klub tabulky za zachraňující se Sokol. Co za tím rozhodnutím stálo a nelitoval si někdy příchodu k nám?

Příchodu jsem nikdy nelitoval. Naopak se časem ukazuje, že se jednalo o správný krok. Vedlo mě k tomu vícero věcí. Od nespokojenosti v předchozím klubu, až po novou práci v Officeo ve vedlejší Hostivici. Hlavním faktorem však byl trenér Dominik Rodinger.

Od té doby tým ušel velký kus cesty a takřka celý podzim držel první místo. Jaký je podle tebe největší rozdíl letošního mužstva, oproti tomu před dvěma roky?

Hlavní je, že tu setrvá jádro týmu. Zároveň kluci, kteří přišli, tak zapadli velice rychle, jak herně, tak i po lidské stránce. Tím se nám tu vybudovala parta, která nemá žádný rušivý element v podobě jednotlivců, kteří by nerespektovali spoluhráče, nebo realizační tým. Dalším faktorem je štěstí, které nám v předchozích sezonách nebylo nakloněno, tak letos na podzim nám párkrát pomohlo.

Sám jsi přispěl ke klubovému historickému úspěchu sedmi body, což je podobný počet, jako v poslední sezoně a půl. Dá se říct, že Ti podzim sedl i z osobního hlediska…

To je teda strašná statistika. (usmívá se) Je to furt málo. Už z položené otázky vyplývá, že mám co dohánět. Je pravda, že tam byla hezká série čtyř zápasů a čtyř gólů, ale to vše s velkou dopomocí spoluhráčů a štěstí. Jediné, v čem mi podzim sedl bylo, že se mi vyhýbala zranění. V minulých sezónách mě trápilo koleno a neodehrál jsem prakticky žádnou půl sezonu celou. Věřím tedy, že pokud přežiji i jaro ve zdraví, tak bych mohl týmu pomoci dalšími góly a asistencemi.

…a které utkání se Ti nejvíc povedlo, respektive v jakém podzimním střetnutí ses cítil nejlépe?

Byly to asi zápasy s Bohemkou, Pískem, a paradoxně se Slavií. (směje se)

Na jaře nás čeká bitva o čelo tabulky… Má podle Tebe tým na to se poprat o první místo a s jakým umístěním by jsi byl po sezoně spokojený?

Já beru jedině první místo! Nic jiného mě nezajímá! Vím, že je důležité být pokorný, ale taky je důležité mít konkrétní cíle, a proto tady nebudu říkat, že bych chtěl hrát na vrcholku tabulky. Tým na to bezesporu má. Chce to jen aby všem drželo zdraví a byla chuť do fotbalu, pak to můžeme zvládnout. Jenom podotýkám, že nemám od pana Hondla odpověď na otázku, kde budeme hrát 2. ligu!? (směje se)

Máme před sebou dlouhé přípravné období bez soutěžního zápasu. Jak tohle období snášíš?

Nesnáším ho! Nikdo to nemá rád a kdo říká, že jo, tak pěkně kecá. Každopádně je to součástí každé sezóny a nedá se to přeskočit. Je potřeba to podstoupit, přežít to ve zdraví a neztratit tu chuť. Což je na tréninku v mínus třech stupních, s první mistrákem za dva měsíce, dosti obtížné. Ale vím, co by nám s tím mohlo pomoc. Kdyby nám vedení zařídilo pětidenní soustředění v Marbelle na jihu Španělska, tak si myslím, že by se to celé snášelo mnohem lépe. (směje se)

Teď hráči užívají zasloužený měsíční odpočinek. Jak sám tohle období strávíš? Budeš se nějak udržovat nebo vsadíš na absolutní odfrknutí?

Neblázni, já se nemůžu přestat hýbat. Nastane období svátků, takže hory jídla a dobrého pití. To by se taky mohlo stát, že už se v lednu nerozeběhnu. Každopádně volný část místo fotbalu trávím „bohužel“ učením na zkoušky a státnice. Nemám tak prostor ani na zimní sporty. Maximálně se zajdu proběhnout, nebo si doma zacvičím.  Svátky si samozřejmě užiji s rodinnou a přáteli.

Autor: Lukáš Horníček