17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Pyrrhovo vítězství

SOKOL HOSTOUŇ z.s. „A“ vs. Sokol Dolany 5:1 (4:1) – 24., 30. a 33. Formánek, 28. Urban, 74. Linc

Sestava: Zápotocký – Rychlý, Zadražil, Dědeček – Urban – Kučera R., Vaňha, Formánek, Krejsa – Linc, Fanta

Lavička: Kettner, Rác, Janouš, Kučera O., Pechar, Kříž

V sobotu 19. 9. jsme na našem hřišti přivítali Sokol Dolany. Tým, z obce sousedící s Kralupy nad Vltavou, hraje v 1.A třídě třetí sezónu. Dorostenecký oddíl Dolan postoupil z mělnického okresního přeboru do 1.A třídy po úspěšné sezóně 2012/2013. Stejně jako v  letošní sezóně, kdy se v tabulce krčí na posledním - 14. místě, tak ani předchozí sezóny nebyly příliš vydařené (2013/14 – 13. místo, 2014/15 – 12. místo). Naše mužstvo se sice opět nedokázalo sejít v optimální sestavě, ale i přesto do utkání vstupujeme v roli favorita.

Začátek zápasu nás bohužel nezastihl v ideálním „rozpoložení“. Hra s řadou nepřesností na obou stranách se odehrávala převážně ve středu hřiště. Na první šanci jsme tak čekali až do 11. minuty, kdy na bránu vystřelil Linc. Jeho střelu však na poslední chvíli zblokoval obránce Dolan. O pár minut později se po krásné přihrávce Vaňhy dostává do zakončení opět Linc. Tentokrát však byla proti branková konstrukce. V 25. minutě už jsme měli důvod k radosti. Ze středu hřiště rozehrál Zadražil. K míči se dostal Formánek a krásnou střelou z 20-ti metrů otevřel skóre - 1:0. Neuběhly ani tři minuty a skóre se opět měnilo. Tentokrát se po rohu dokázal před bránou prosadit Urban – 2:0. A to nebylo v této pasáži hry vše... Ve 30. minutě vybojoval míč u rohového praporku Linc a následným centrem před bránu našel Formánka – 3:0. Excelentní desetiminutovku  uzavřel opět Formánek... Ve 35. minutě se dostali Linc, Fanta a Formánek do úniku proti jedinému obránci soupeře a posledně jmenovaný svojí třetí brankou v utkání zvýšil na 4:0. Dolany sice ve 36. minutě snížily z ojedinělé akce technickou střelou, ale zbytek prvního poločasu už jsme si dokázali pohlídat. Jedinou větší kaňkou na prvním poločase tak zůstalo zranění Fanty ze 40. minuty, který po faulu soupeře dopadl na ruku tak nešťastně, že si zlomil zápěstí a zápas pro něj skončil (střídán Rácem). O přestávce pak proběhlo ještě jedno střídání – Ondřej Kučera za Rychlého.

Naší aktivitu a útočný apetit jsme si přenesli i do druhé půle a již po dvou minutách to mohlo být opět o čtyři branky. Krásnou střelu Vaňhy však vytáhl brankář. Bez brankového efektu skončily i akce Dědečka, Krejsy a Lince. V 70. minutě nás postihlo další zranění. Po zákroku kapitána hostí byl nucen střídat Ondřej Kučera (do hry Pechar). O pár minut později jsme se mohli zase věnovat (alespoň na chvilku) fotbalovým záležitostem. V 74. minutě našel Zadražil krásnou přihrávkou Lince a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. I když byl zápas rozhodnut, tak závěr utkání opět ovlivnila tvrdá, někdy až zákeřná hra soupeře… V 79. minutě byl po jednom ze soubojů zraněn Rác, kterého nahradil na hřišti Kříž. Ani ten se však na hřišti dlouho nezdržel a po jednom z likvidačních zákroků zápas nedohrál. Stejný osud postihl i Romana Kučeru. A jelikož už jsme neměli možnost střídání, dohrávali jsme zápas v devíti. Stejně tak soupeř, který si za svojí agresivní hru v závěrečné desetiminutovce vykoledoval dvě červené karty. Nervózní konec utkání už branku nepřinesl a zápas skončil v poměru 5:1.

Od znovuzaložení dorostenecké oddílu v Hostouni (pozn.: od 2014/15) poprvé vítězíme vyšším rozdílem a do tabulky si po právu připisujeme další body. I přes úspěšně zvládnuté utkání, převládají spíše hořké pocity… Po vyšetření zranění Tomáše Ráce, Lukáše Fanty, Ondry Kučery a Romana Kučery se naplňuje černý scénář. U všech je „stanovena“ nucená měsíční pauza od fotbalu. Všem přejeme brzké uzdravení a brzký návrat na hřiště! V příštím utkání se naše prořídlé mužstvo utká s kladenským mužstvem SK Kročehlavy. Zápas je na pořadu v sobotu 26. 9. od 10:15 na našem hřišti v Hostouni.