10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

První rok nového dorostu

Od letošní sezóny 2014/2015 (po několikáté odmlce) se pod hlavičkou Tělovýchovná jednota Sokol Hostouň opět přihlásil do soutěže oddíl dorostu. V hierarchii kladenského okresu bylo naše mužstvo zařazeno do nejnižší soutěže – tj. okresního přeboru. Ale již při pohledu na rozlosování soutěže bylo jasné, že nás nečeká snadný ročník.

I přes těžký los jsme vstoupili do podzimní části sezóny výhrou nad týmem Hrdlíva – 4:2. Bohužel neuběhl ani týden, když nás v soutěži „uvítal“ ambiciózní oddíl z Libušína potupným výsledkem 1:11. A ani další soupeř nás moc nešetřil. Tentokrát si odvezl z našeho hřiště všechny tři body Baník Stochov (2:6). Na další bodový zisk jsme si tak museli počkat do čtvrtého soutěžního zápasu. Naše mužstvo sice vedlo na hřišti Braškova po poločase 4:2 a sahalo po třech bodech, ale i bod za konečnou remízu 4:4, se dá považovat za úspěch. Na nadějný výsledek to vypadalo i o týden později proti týmu ze Smečna. Tentokrát nám však dvoubrankový poločasový náskok nestačil ani na bod (2:3). I když ztráta bolela, těsná prohra proti soupeři z popředí tabulky nám dávala naději na další bodové zisky. Jak se však nakonec ukázalo – opak se stal pravdou. Z prvních třech říjnových utkání jsme si „neodnesli“ ani bod a na skóre 1:23 také nebyl příliš radostný pohled.  V posledním utkání podzimní části sezóny se nám dlouho dařilo vzdorovat favoritovi soutěže – Slovanu Kladno, ale i tak si naši dorostenci nakonec odvezli z Kladna porážku 2:5 (poločas 1:1). Po podzimní části se ke všemu ze soutěže odhlásil Braškov, takže naše bodové ohodnocení „zchudlo“ o jeden bod (4:4 – viz výše).

Do jarní části jsme tedy vstupovali s pouhými třemi body a z posledního místa tabulky. Ale o to bylo naše odhodlání porvat se o lepší umístění větší. V úvodu jara nás však nečekal nikterak lehký úkol. Vzhledem k vyrovnanosti v popředí tabulky (a dohrávkám), nás třikrát po sobě čekal zápas s lídrem tabulky. První zápas na hřišti Stochova jsme dlouho drželi se soupeřem krok, i když konečný výsledek 2:6 tomu moc nenasvědčoval. Ani následující dvě utkání se nám příliš výsledkově nepovedla. V rozmezí tří dnů jsme nejprve podlehli Libušínu 1:8 a v nejsmolnějším utkání sezóny (během 1. poločasu – čtyři zranění hráči) dostali „náklep“ 1:13 ve Smečně. Po třech zápasech, kdy jsme mohli jen překvapit, přijel na naše hřiště tým Tuchlovic. V zápase naše mužstvo jasně dominovalo a po výsledku 6:3 zůstaly body zaslouženě doma. O týden později jsme dobrý výkon zopakovali, ale tentokrát to na bodový zisk nestačilo a v derby na hřišti Hřebče prohráli. Stejného jmenovatele mělo i další utkání. V předposledním domácím utkání naši dorostenci soupeře ze Zichovce přehrávali a v 60. minutě vedli 3:2. Závěrečných 30 minut nakonec přelilo body na stranu soupeře. V předposledním kole nás čekal těžký soupeř - Slovan Kladno, který od začátku zápasu jasně dominoval a konečný výsledek 1:9 si odvezl zcela zaslouženě. V posledním kole náš oddíl zajížděl k utkání do Hrdlíva, které mělo rozhodnout o rozdání pozic na posledních dvou místech v tabulce. V utkání jsme sice byli aktivnějším mužstvem, ale soupeř nás vyškolil v efektivitě a spravedlivě uhájil předposlední pozici (3:5).

Pohled na konečnou tabulku určitě není nikterak radostný, ale v komplexním hodnocení sezóny nelze přehlédnout, že jsme vstupovali do sezóny jako nováček a s nejmladším mužstvem v soutěži. Naopak soupeři odehráli ročník ve většině s hráči, kteří končí v mládežnických soutěžích. V několika zápasech jsme se soupeřem dlouho drželi krok, ale v situacích kdy přišlo na „lámání chleba“, se fotbalová vyzrálost soupeře projevila v plné kráse. Každopádně i přes nepovedenou sezónu jsme nabrali hodně zkušeností a do dalšího ročníku půjdeme zkušenější a zároveň posílení o 11 starších žáků otrkaných krajskou soutěží.