17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Proti Nelahozevsi konečně za tři body

V 10. kole přivítal náš oddíl neoblíbeného soupeře - TJ PTZ Viktorie Nelahozeves. V loňském ročníku jsme soupeře z Mělnicka nedokázali obrat o jediný bod a v součtu odešli s děsivým skóre 3:11. Obzvláště jarní zápas v nás zanechal trpké vzpomínky, kdy jsme, i přes vyrovnaný průběh hry, utrpěli porážku 1:7. V letošní sezóně se Nelahozeves pohybuje ve středu tabulky a do vzájemného zápasu si držela dvoubodový náskok.

Zápas začal z naší strany nad očekávání a již v první minutě jsme se radovali z branky. K odraženému míči se dostal Formánek a střelou k tyči nedal brankáři šanci – 1:0. O pár minut bylo ještě veseleji… Výkop Kameše se dostal až k Mikešovi, který po individuální akci zakončil nejen efektně, ale i efektivně – 2:0. Zaskočení hráči Nelahozevsi se jen těžko vyrovnávali s takovým nástupem a dlouho se nemohli dostat do hry. To se jim nakonec povedlo za naší pomoci. Po nedorozumění ve středu hřiště se k míči dostali hosté a z protiútoku vytěžili maximum – 2:1. V následujících minutách okupovala hru obou mužstev řada nepřesností a fotbal moc krásy nepřinášel. Za zmínku z této pasáže hry stojí jen samostatný únik útočníka hostí, kterého zastavil na poslední chvíli - za cenu žluté karty - brankář Kettner. I když se nám v závěru prvního poločasu fotbalově příliš nedařilo, mohli jsme nakonec vstřelit třetí branku. Přímý kop Mikeše vyrazil brankář hostí jen k nabíhajícímu Dědečkovi, který poslal balon zpět před bránu. …bohužel následný závar nedokázal zužitkovat žádný z našich hráčů a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Druhá půle začala o poznání v lepším světle, než skončila půle první. Obě mužstva zlepšila kombinaci, z čehož pramenila řada útočných akcí. V úvodu byli sice blíže ke vstřelení branky hráči Nelahozevsi, ale nakonec jsme se radovali v 70. minutě my… Po přihrávce Fanty se dostal tváří v tvář brankáři Linc, který nezaváhal – 3:1. Neuběhla ani minuta a k dalšímu protiútoku se dostal opět Linc. A ni tentokrát v minisouboji s brankářem nezklamal – 4:1. V závěru utkání už soupeř působil odevzdaně, bez snahy cokoliv s výsledkem udělat, čehož jsme využili ke vstřelení dalších dvou branek. Nejprve využil nepřehledné situace v soupeřově vápně Linc a třetím zásahem dosáhl hattricku – 5:1.  Šestou branku utkání a svou premiérovou v sezóně vstřelil Kříž – 6:1.

Do zápasu jsme vstoupili na výbornou a brzké vedení o dvě branky zaskočilo nejen hráče Nelahozevsi. Bohužel naše aktivita v průběhu první půle opadla a na kolena nás srážely hloupé individuální chyby. Poločasové vedení 2:1 bylo z velké míry zapříčiněné neschopností soupeře vymyslet něco navíc ve finální fázi a jeho špatnou muškou v zakončení. Druhá půle byla z naší strany zvládnutá o poznání lépe. Díky zlepšenému pohybu a vyššímu procentu přesných přihrávek jsme dokázali soupeře přehrávat a v 70. minutě třetí brankou rozhodli o tom, že si Nelahozeves neodveze žádné body.  V závěru utkání už byla jen otázka, jaký příděl si odevzdaný soupeř odveze.