17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Hororová dvacetiminutovka

SOKOL HOSTOUŇ z.s. „A“ vs. SK Kročehlavy 0:9 (0:6)

Sestava: Kettner – Donát, Kameš, Dědeček – Pechar – Vaňha, Urban, Voštinka, Krejsa – Linc, Votápek

Lavička: Zápotocký, Lukacko, Paluka, Šefčík Jiří, Šefčík Miroslav

V sobotu 26. 9. jsme na našem hřišti přivítali SK Kročehlavy. Tento tým z Kladna má za sebou více než stoletou historii a i v dorostenecké kategorii hraje jednu z hlavních „rolí“ v kladenském okrese. Důkazem je několikaletá zkušenost v krajském přeboru v posledních letech (2009/10, 2010/11, 2013/14).  Naše mužstvo se schází bez zraněných z posledního utkání s Dolany (Zadražil, Kučera Roman, Kučera Ondřej, Formánek, Fanta, Rác, Kříž) a stále absentujícího Janouše (rekonvalescence natažených vazů v koleni po utkání s Mělníkem).

Utkání pro nás začalo doslova hororově. Již ve druhé minutě – po samostatném úniku a zaspání v obranné činnosti – jsme prohrávali 0:2. A ani v následujících minutách nebylo příliš veseleji. V 7. minutě po kontaktu s Kamešem upadl v našem vápně útočník hostů a byl nařízen pokutový kop. Ten soupeř bez problému proměnil – 0:3. V dalších minutách se nám přeci jen podařilo trochu rozkoukat, ale veškeré snažení bylo jen platonické a soupeř měl hru pod kontrolou. A když ve 14., 15. a 20. minutě soupeř přidal další tři branky, ostuda byla na spadnutí. Naštěstí šestá branka v naší síti Kročehlavy přeci jen trochu „ukolébala“ a do konce poločasu už branku soupeř nepřidal. A když zůstala bez využití i naše jediná šance Lince, šlo se do kabin za stavu 0:6.

Druhý poločas probíhal ve znamení konce toho prvního. Naše útočná aktivita měla platonický charakter a soupeřova ztratila parametry z první dvacetiminutovky. Před hrozbou většího debaklu jsme sice vyztužili obranu, ale i přesto jsme soupeři darovali další příležitosti ke skórování. Tři z nich dokázaly Kročehlavy využít a v konečném zúčtování náš brankový účet zatížily devíti brankami.

Soupeř nás zaskočil rychlostí, technickou vyspělostí a hlavně bojovností. I když jsme se sešli v improvizovaném složení, hlavním důvodem naší vysoké prohry byl „zaspaný“ začátek utkání a nízké nasazení. V součtu všeho vyhrály Kročehlavy zcela zaslouženě a třeba oproti utkání s Mělníkem (1:9) byl i vysoký brankový rozdíl zcela po právu. Ke všemu jsme přišli o jeden prim. Po 14ti soutěžních utkání (od 18. 10. 2014) jsme nevstřelili branku v utkání. V příštím kole zajíždíme k utkání na Mělnicko a to konkrétně do Lužce. AFK Eletis Lužec nasbíral v právě probíhající sezóně stejně bodů jako my (pozn. 7 bodů), ale díky lepšímu skóre je o dvě příčky před námi.