1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

Efektivita zvítězila nad fotbalovostí

V sobotu 30. 5. nás čekal poslední zápas sezóny - na hřišti v Hrdlívě. A aby nebyla na závěr soutěže nuda, vyjížděli jsme k soupeři, s kterým jsme se dělili o poslední místo v tabulce. TJ Sokol Hrdlív (stejně jako my) neprožívá šťastnou sezónu, což má za důsledek pouhý šesti-bodový zisk za dvě podzimní vítězství. Naše mužstvo sice vzájemné podzimní klání vyhrálo v poměru 4:2, ale v jarní generálce jsme Hrdlívu podlehli 3:5. A tak utkání slibovalo zajímavou a vyrovnanou podívanou…

Do utkání jsme vstoupili aktivní hrou a již ve 4. minutě zkoušel překvapit střelou ze 40ti metrů Linc. Bohužel střela skončila vedle, stejně jako hlavička Eliáše po rohu v sedmé minutě. Naše převaha přinesla ovoce až v minutě 10., kdy byl faulován v pokutovém území Kříž. K penaltě se postavil Eliáš a jeho střela nedala brankáři šanci – 1:0. Soupeř měl vstup do utkání vlažnější, takže první ohrožení naší brány přišlo až po čtvrthodině hry – zatím neúspěšně. Od této šance se hra začala vyrovnávat a soupeř vystrkoval růžky častěji a čím dál nebezpečněji. Ve dvacáté minutě jsme sice ještě velký závar před naší bránou ustáli, ale o minutu později již střela (osamoceného útočníka na velkém vápně) nabrala gólové parametry – 1:1. V 31. minutě mohla přijít na řadu penalta č. 2 (po ruce soupeře v pokutové území). K překvapení všech zúčastněných, …zůstala píšťalka rozhodčího němá. Němá však nezůstala o pár vteřin později, kdy rozhodčí odpískal přímí kop na naší bránu, který soupeř dokázal využít – 1:2. Obratem skóre jsme se nenechali otrávit a vrátili se k naší aktivní hře ze začátku utkání, což nám přineslo brzké vyrovnání. Ve 37. minutě přihrál Zadražil na Eliáše, který po krásném průniku a ještě hezčí střele rozvlnil síť podruhé – 2:2. Do konce poločasu jsme ohrozili branku soupeře ještě několikrát, ale už bez brankového vyjádření.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním strhnout vítězství na naši stranu. Soupeře se nám podařilo dostávat pod tlak a přicházely i šance, které volaly po gólu. V 46. minutě se k odraženému míči dostal Zadražil, ale pálil nad. Stejně tak o tři minuty později z přímého kopu. Bez gólového efektu zůstala i série rohu a následné střely v pokutovém území. A když jsme nevyužili ani únik Lince a Kříže proti jedinému obránci, přišel zlomový moment utkání… V 62. minutě se dostal soupeř před naší bránu a z následného závaru dokázal vytěžit branku – 2:3.  Branka v naší bráně nás zaskočila a vnesla na naše kopačky nervozitu, z čehož pramenila o 4 minuty později další branka soupeře – 2:4. I když byl výsledek vzhledem k průběhu utkání krutý, naši hráči se dále snažili o rychlý kontaktní gól. S ubíhajícími minutami se však začala projevovat únava, z které pramenil špatný pohyb a nárůst nepřesností. V poslední desetiminutovce přidali oba týmy po jedné brance (Hostouň – třetí branka Eliáš v utkání!) a tak se konečné skóre zastavilo na stavu 3:5.

K poslednímu utkání jsme přijížděli s jediným cílem. Získat tři body a přeskočit soupeře v tabulce.  To se bohužel nepovedlo a tak nelze hodnotit utkání nijak kladně. Nad soupeřem jsme měli sice převahu, ale ten na rozdíl od nás dokázal své šance využít a zaslouženě vyhrál.

FOTKY ZE ZÁPASU NALEZNETE VE FOTOGALERII.