24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

VEDOUCÍ MUŽSTVA DOROSTU LUKÁŠ HORNÍČEK NÁM ZHODNOTIL ZÁPAS VE HŘEBČI

Derby podruhé pro Hřebeč

V neděli 10. 5. nás čekal výjezd do slova „za kopeček“…, do Hřebče. Ještě měsíc a pár dní nazpět to vypadalo, že se bude jednat o zápas, ve kterém si to rozdáme o umístění. TJ Hřebeč se mohl po podzimu „chlubit“ jen o málo lepším postavením v tabulce. A to konkrétně 7. místem a tří-bodovým náskokem na naše mužstvo. Jenže realita se ukázala být postavena trochu mimo rámec podzimní tabulky a my v neděli přijížděli na hřiště suveréna jarní části soutěže, který ztratil první body až v posledním kole, po vyrovnané bitvě s lídrem soutěže – Smečnem (2:3).

Soupeř ze Hřebče vyznává hru na dva vysunuté útočníky pohybující se na hraně ofsajdu. Ač jsme byli na tento styl hry připravení, svou rychlostí nám útok soupeře dělal velké starosti a již ve 4. minutě si Hřebeč připsala druhý nebezpečný brejk. V obou případech se zaskvěl brankář Kettner. V 8. minutě jsme už takové štěstí neměli. Po ztrátě míče ve středu hřiště běžel soupeř ve dvou na našeho brankáře – 0:1. Po obdrženém gólu jsme se začali osmělovat a hra se začala, i díky naší bojovnosti, vyrovnávat. Bojovnost sehrála roli i v minutě 16., kdy nevzdal boj o zdánlivě ztracený balón Tomáš Votápek. Poté, co obral obránce o míč a udělal kličku brankáři, stačilo uklidit balón do prázdné branky – 1:1. Naše radost ze vstřelené branky však netrvala dlouho. V 18. minutě soupeř využil bleskového rozehrání autu a než jsme se stačili zformovat, bylo to 1:2. Snahu o další rychlé vyrovnání zhatila situace, kdy hráč Hřebče využil sporného postavení a zvýšil náskok o dvě branky. Naši hráči se však nenechali otrávit a dál jsme se snažili držet krok s vyspělejším soupeřem. Odměnou mohlo být alespoň snížení, bohužel výhodu přímého kopu z hranice velkého vápna nevyužil Ondra Zadražil. Naopak na druhé straně soupeř využil ve 30. minutě dalšího rychlého protiútoku – 1:4. A když jsme nevyužili dvou výpadů Jakuba Krejsy a jednoho Tomáše Votápka, soupeř trestal. Opět se však jednalo o spornou situaci, kdy náš hráč byl očividně faulován (poblíž naší branky). Rozhodčí však situaci viděl jinak a Hřebeč dala pátou branku. Do poločasu přidali domácí ještě šestou branku a do šaten jsme šli za stavu 1:6.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s obavou z dalšího hrozivého výprasku. Opak však byl pravdou. Celý druhý poločas se odehrával ve znamení skvělých individuálních výkonů celé naší jedenáctky. Jistotu začala získávat obranná čtveřice v čele s kapitánem Kamešem a již jsme soupeři nepovolovali tolik úniků, jak tomu bylo v prvním poločase. Odměnou za zlepšený výkon nám bylo snížení na 2:6, kdy si připsal svou premiérovou branku za dorost Jakub Krejsa. I když soupeř rychle kontroval další brankou, dokázali jsme odpovědět dalším snížením. Po faulu na Krejsu, proměnil penaltu Ondra Zadražil. S blížícím se koncem zápasu, začínala Hřebeč opět přebírat iniciativu v zápase a v 75. minutě vstřelila osmou branku, ale druhý poločas skončil v poměru 2:2. I přes hrozivý první poločas (z pohledu skóre), jsme se soupeři dokázali vyrovnat a prohra 3:8 je sice hrozivá, ale za náš výkon proti staršímu soupeři, se stydět nemusíme.

I když tomu výsledek neodpovídá, naše mužstvo předvedlo suverénně nejlepší výkon jara. Bohužel musím použít letošní - několikrát opakované klišé o tom, že jsme opět nastupovali proti soupeři, který měl na soupisce devět hráčů končící v dorostenecké kategorii. V následujících kolech nás čekají dvě domácí utkání proti týmům z popředí tabulky (16. 5. – Zichovec, 23. 5. – Slovan Kladno) a po té již přijde zápas „pravdy“, proti týmu TJ Sokol Hrdlív (30. 5).