1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

VEDOUCÍ MUŽSTVA DOROSTU LUKÁŠ HORNÍČEK NÁM ZNOVU POUTAVĚ VYLÍČIL, JAK SE ODVÍJEL JEJICH ZÁPAS. GRATULUJEME DOROSTU K PRVNÍ JARNÍ VÝHŘE!

SOKOL HOSTOUŇ z.s. vs. TJ Tuchlovice

První vlaštovka…!?

I když se jarní část soutěže ještě nepřehoupla přes svoji polovinu, tabulka se již pro nás vykrystalizovala na malý trojboj o 7. až 9. pozici (poslední tři místa v tabulce). A právě v sobotu k nám přijížděl soupeř, Se kterým máme ještě reálnou možnost bojovat o umístění – TJ Tuchlovice (7. Tuchlovice – 9 bodů, 8. Hrdlív – 6 bodů, 9. Hostouň – 3 body). Stejně jako my, také tým Tuchlovic se potýká na jaře s úzkým a mladým týmem, zápas proto sliboval zajímavou a vyrovnanou podívanou.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a to se nám také povedlo... Již ve 2. minutě otevřel skóre po přihrávce Radima Lince Dominik Kříž. Bohužel se na jaře potýkáme s útlumem po vstřelené brance, a to se nám málem stalo osudným i v sobotu. Mezi čtvrtou a šestou minutou podnikl soupeř tři úniky na naši bránu. Ve dvou případech nás zachránil brankář Václav Kettner (resp. Ondra Zadražil) a v jednom případě branková konstrukce. Naštěstí jsme tuto pasáž hry ustáli bez obdržené branky a naopak ve 12. minutě navýšil skóre Vojta Eliáš (opět po asistenci Radima Lince). Ve 30. minutě to bylo již 3:0, když dalekonosná střela Lince nedala soupeřovo brankáři šanci. Zbytek prvního poločasu se odehrával v naší režii, kdy soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků. Branka už ale nepadla a tak se šlo do šaten za stavu 3:0.

Do druhého poločasu vstoupil aktivněji soupeř a odměnou jim bylo v 50. minutě snížení na 3:1. Naštěstí jsme dokázali rychle zareagovat. Již za pět minut, po 2. gólu Lince, jsme opět vedli o tři branky. O minutu se skóre mohlo opět měnit, ale proti dosažení hattricku Lince byla tyč gólmana hostí. Vedení 5:1 jsme se nakonec dočkali, když se v 77. minutě dokázal prosadit střídající Miroslav Šefčík. V závěru utkání jsme sice soupeři dovolili zdramatizovat utkání, ale na víc než snížení na 5:3 to nestačilo.

Jak by řekl klasik: „první vlaštovka jaro nedělá“, …ale v našem případě se jedná o tři body, které nám dávají naději bojovat o lepší umístění. V příštím kole nás čeká derby s týmem TJ Hřebeč, který je na jaře suverénní a první body ztratil až v posledním hraném kole proti vedoucímu týmu tabulky - TJ Sokol Smečno (2:3).