1. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 29. kolo: TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň (Domažlice)

Sokol Smečno vs. Sokol Hostouň, …aneb souboj Davida a Goliáše

Podruhé jsme na jaře vyjížděli k venkovnímu zápasu a opět na hřiště lídra soutěže. Oproti zápasu na Stochově, jsme tentokrát přijížděli na hříště Sokola Smečno, oslabení o několik hráčů (zranění/nemoc) a se čtvrtečním zápasem v nohách. I přesto jsme chtěli udržet co nejdéle čisté konto a lídra soutěže potrápit…

…to se nám ale nepovedlo a již ve 3. minutě jsme, po nedorozumění v obraně, inkasovali. Krátce poté přidal soupeř další dva rychlé góly (5. a 8. minuta) a zdálo se, že je na koni. Opak byl pravdou… Tým Smečna rychlé vedení 3:0 ukolébalo a náš tým konečně začal zkoušet, jaké to je hrát i na soupeřově polovině. Mezi 15. a 30. minutou jsme se, v některých fázích, soupeři dokázali vyrovnat, z čehož pramenil náš první roh a největší šance utkání. Bohužel jsme z této pasáže hry nic nevytěžili a soupeř nás ve 32. minutě potrestal čtvrtým gólem. Náš zmar umocnilo ve 35. minutě zranění Dominika Kříže (na hřiště - Tomáš Votápek). Do konce poločasu nás Smečno začalo rozebírat na naší polovině, a jelikož každá střela skončila brankou, poločasové skóre se zastavilo na nelichotivém výsledku 8:0…

Další velká rána přišla o poločase. Brankář Kettner si obnovil zranění ze čtvrtečního zápasu a byl nucen vystřídat. Jelikož se momentálně na marodce nachází také druhý gólman, do branky se postavil stoper Jan Šefčík. Obranu doplnil střídající Jiří Šefčík a ze zálohy stažený Zadražil. A  aby byl výčet smůly kompletní, kvůli nemoci Vojty Eliáše, jsme o pauze využili posledního hráče na střídačce (Vojtěch Tyle). Druhý poločas se nesl v duchu konce poločasu prvního a vše bylo jen o tom, kolika góly nás soupeř ještě „obdaří“. Jediný světlý moment přišel v 81. minutě, kdy z penalty snížil Ondra Zadražil. Po čestném zásahu se tak konečné skóre zastavilo na 13:1.

Opět se potvrdilo, že naše mužstvo je velmi mladé a proti starším a vyspělejším týmům se jen těžko vyrovnáváme ve většině fotbalových dovednostech. Každopádně se našim hráčům nedá vytknout bojovnost a odhodlání postavit se hráčům, kteří již za pár měsíců budou patřit do kategorie „dospělí“. Již tento víkend (neděle 3. 5. – 10:15) nás čeká domácí zápas s „B“ dorostem AFK Tuchlovice, od kterých nás dělí šest bodů. Přijďte si udělat nedělní „žižkovské“ dopoledne a podpořit náš tým.