17. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 27. kolo: FC Písek vs. Sokol Hostouň (Burketova)

Derby bez vítěze

Lukáš Horníček jako vedoucí dorostu hodnotí poslední utkání:

V 9. kole jsme na našem hřišti přivítali tradičního soka z okresu – AFK Tuchlovice. Dorostenci Tuchlovic si v loňské sezóně vyzkoušeli prestižní krajský přebor, tam se jim ale příliš nedařilo a po roce se vrátili do 1. A třídy. V letošní sezóně začali dvěma vysokými porážkami proti Slovanu Kladno a Velvarům. V následujících zápasech však dokázali zabrat a v pěti kolech nasbírali 9 bodů. Naopak naše mužstvo dokázalo v prvních třech kolech dvakrát zvítězit (pozn. v Roztokách 8:2 a s Kněževsí 5:0), ale v následující třech zápasech jsme dokázali získat pouze bod za remízu 3:3 v Novém Strašecí.

Do zápasu naše mužstvo nevstoupilo příliš dobře a obranná čtveřice Dědeček, Fanta, Kameš a Krejsa se v úvodu musela hodně otáčet. Tuchlovice se několikrát dostaly k nebezpečným střelám, ale ve většině případů buď dokázal zasáhnout brankář Kettner, nebo při nás stálo štěstí. To se však od nás nakonec odvrátilo ve 25. minutě, kdy střelu soupeře z velkého vápna dokázal brankář Kettner vyrazit pouze k dobíhajícímu útočníkovi – 0:1. I když to s námi po úvodní třetině hry nevypadalo nikterak růžově, branka v naší síti nás paradoxně nakopla. V dalších minutách jsme začali přebírat, díky zlepšenému pohybu, iniciativu ve hře a odměnou nám bylo brzké vyrovnání. Ve 36. minutě se po krásné individuální akci dostal do vápna Šajban, kterého zastavil soupeř jen za cenu nedovoleného zákroku. Rozhodčí s výrokem neváhal a nařídil pokutový kop, …ten s přehledem proměnil Linc – 1:1. Do přestávky se nám podařilo několik nadějných akcí. Všechny však zůstaly bez využití a tak se šlo do kabin za vyrovnaného výsledku.

Druhý poločas začal tam, kde skončil první. Obě mužstva se na balónu s četnou pravidelností střídala, ale naše mužstvo bylo v útočné pasáži přeci jen o něco efektivnější a několikrát se dostalo do zakončení. Za zmínku stojí hlavně dvě standardní situace. S jednou si poradil brankář hostí a při druhé chyběla přesnější muška Lincovi, který hlavičkoval vedle brány. Co se nepovedlo nám, se nakonec povedlo soupeři. V 70. minutě po faulu Richtera zahrávaly Tuchlovice přímý kop, z kterého dokázaly vytěžit maximum – 1:2. Vedení soupeřovi nicméně nevydrželo příliš dlouho… V 74. minutě se dokázal Šajban před velkým vápnem prosadit přes dva obránce a střelou z 10ti metrů nedal brankáři šanci – 2:2. V závěru utkání jsme nakonec mohli strhnout zápas na naší stranu, ale po rohu Formánka hlavičkoval Šajban těsně vedle.

V utkání se nám nepodařilo chytit začátek a průběžné vedení Tuchlovic o jednu branku bylo ještě milosrdné. Naštěstí jsme se dokázali v průběhu první půle dostat do hry a soupeře v několika pasážích přehrát kombinační hrou. Ve druhém poločasu se oba týmy v aktivitě střídali a v konečném zúčtování je remíza zcela zasloužená.

V dalším kole se opět představíme na domácím hřišti. Naším soupeřem bude nevyzpytatelný tým z Mělnicka - TJ PTZ Viktorie Nelahozeves. Zápas je naplánován na sobotu 29. 10. 2016 od 10:15. Přijďte nás podpořit!

Sokol Hostouň - AFK Tuchlovice 2:2 (1:1)

Branky: 37. Linc (p), 75. Šajban – 25. Jeništa, 70. Feldman

ŽK: Richter – Čermák

Sestava Hostouně: Kettner - Dědeček, Fanta, Kameš, Krejsa – Paluka (75. Pechar), Formánek, Šajban, Urban – Linc, Kříž (61. Richter)