20. 4. 2024 (18:00) | ČFL - 23. kolo: Slavia Karlovy Vary vs. Sokol Hostouň (Drahovice)

Preview: Příprava začíná nabírat na obrátkách. Hostouňští ve středu zajíždí na Spartu

Hostouňští se ve středu dopoledne střetnou na Strahově s B mužstvem pražské Sparty. Přípravné utkání odehrajeme dopoledne v tréninkovém centru mládeže na Strahově.

1. 2. 2023 (11:30) | AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň

Hřiště: TCM Strahov – Vaníčkova 2464, Praha 6

INFORMACE PRO DIVÁKY

Na strahovský stadion se dostanete vstupem přes restauraci Buřtárna z ulice Zátopkova. Utkání se odehraje na umělé trávě a můžete ho sledovat z přilehlé tribuny.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

AC Sparta Praha „B“ (celým názvem: Athletic Club Sparta Praha fotbal, akciová společnost) je český rezervní fotbalový tým, který sídlí v pražském Bubenči. Oddíl je členem asociace Association Club Sparta Praha. Určit přesné založení rezervního týmu je skrz tehdejší dostupnost informací prakticky nemožné, předpokladem je pouze jeho postupný vznik od založení A–týmu v roce 1893. Jeho dočasný zánik přišel v roce 2014, kdy byl od roku 2012 postupně nahrazován novým svazovým projektem v podobě juniorského týmu. Po sezóně 2018/19 byl juniorský tým zrušen společně s Juniorskou ligou, čímž tak došlo k znovuobnovení rezervních týmů. Své domácí zápasy odehrává na Strahově. ZDROJ

Rezerva Sparty se po znovuzaložení zařadila po boku ostatních béček prvoligových klubů do ČFL. Snahu dostat Spartu v úvodní sezoně do druhé ligy zabrzdilo „covidové“ předčasné ukončení soutěže. O rok později se rezervní tým letenského týmu už dočkal a od loňské sezony je účastníkem druhé nejvyšší soutěže. První sezona v Národní lize skončila nad očekávání, když se ziskem 46 bodů obsadilo béčko Letenských 5. místo. Druhá sezona bývá pro nováčka těžší, zní jedno z fotbalových klišé. A postavení Sparty v polovině letošního ročníku to zatím potvrzuje. Do jara půjde z předposledního místa, avšak s minimálním bodovým rozestupem na střed tabulky. Pozici nejlepšího střelce drží s pěti přesnými zásahy Petr Pudhorocký. Ten už však hostouňskou obranu nepotrápí (v minulém týdnu přestoupil do Hradce).

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

26. 02. 2022 | PU: AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

11. 10. 2020 | PU: AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 4:1 (1:1)

01. 09. 2019 | PU: AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 6:1 (5:0)