10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

Preview: Hostouňští míří do Brna

V rámci víkendového pobytu na Moravě se první mužstvo utká s předním celkem posledních dvou sezon Národní ligy – SK Líšeň. Utkání se odehraje na hlavním stadionu Líšně s časem výkopu v 17:00.

23. 07. 2022 (17:00) | SK Líšeň vs. Sokol Hostouň

Hřiště: SK Líšeň – Kučerova 4, Brno-Líšeň

Představení soupeře

SK Líšeň (celým názvem: Sportovní klub Líšeň) je český fotbalový klub, který sídlí v brněnské městské části Líšeň. Tým hraje druhou nejvyšší českou soutěž Fortuna národní ligu. Své domácí zápasy sehrává na stadionu v Kučerově ulici, který má kapacitu 2 000 diváků. Klubové barvy jsou bílá, modrá a červená.

Od sezóny 2019/20 působí ve Fotbalové národní lize, druhé nejvyšší české soutěži, což je historicky největší úspěch oddílu. Klub na sebe upozornil v říjnu 2007 vyřazením Slavie Praha z Poháru ČMFS po výhře 4:3. Slavia v té době vedla nejvyšší českou soutěž, měla po vítězném derby se Spartou a byla účastníkem Ligy mistrů UEFA 2007/08, kdežto Líšeň hrála v divizi (4. liga). Roku 2019 klub vyhrál MSFL a postoupil do druhé ligy. V sezóně 2020/21 byl tým v polovině soutěže na prvním místě, nakonec skončil druhý. zdroj

Přední příčky opanovala Líšeň i v loňském ročníku, kdy ji účast v baráži o postup do nejvyšší soutěže unikla až v posledním kole. Nejlepším střelcem mužstva se stal s 11 přesnými zásahy Jaroslav Málek. V rámci přípravy na nadcházející ročník doposavad odehráli svěřenci Milana Valachoviče 6 utkání. Ve dvou případech si připsali vítězství (Slovan Bratislava U21 2:0, Pohořelice 9:2), třikrát prohráli (Skalica 0:2, Prostějov 0:1 a Baník Ostrava 0:2), v posledně hraném utkání si připsali cenou remízu s prvoligovým Zlínem 0:0.