24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

Předzápasový stav A týmu očima trenéra Vacovského

Jak je pro pátek běžné, máme pro Vás rozhovor s astistentem trenéra Josefem Vacovským, který nám shrne aktuální stav A-týmu.

1) Nelze se nevrátit k podivnému utkání s Dobříší… čím si vysvětlit, že se mužstvo i za stavu 2:3 a 3:4 tvářilo, že se nic neděje?

Myslím si, že tento zápas se nám nepovedl. Začátek byl perfektní, ve 3minutě jsme vedli 1:0, během 10 minut jsme mohli přidat další 2branky a bylo rozhodnuto. Následně jsme začali v obrané činnosti vyrábět neuvěřitelné chyby. Naše stoperská dvojice je velice mladá, není patřičně tvrdá a když se k tomu přidal slabší výkon pravého obránce  Armina ,brankáře Tadeáše, tak je z toho takovýto průser. Dobříš měla skvělého útočníka Maryšku, který nám dal patřičnou lekci v koncovce.

2) 6 obdržených branek doma je hodně…co s tím?

Je to hodně, musíme se z tohoto utkání poučit a hrát příští utkání daleko lépe, hlavně v obranné činnosti.

3) vydržela noha M.Šilhana zápasovou zátěž?

Míra je tvrdý chlap, samozřejmě není ještě zcela v pořádku, ale pevně věřím, že do konce jarní části soutěže nějaké branky do soupeřovy sítě přidá, nebo na ně nahraje.

4) jak je na tom jednička Erik Kolbas? Vrátí se do branky?

Erik je po operaci prstu, závěr Jara v brance nestihne.

5) Poslední zápas ukázal nedostatek zkušeností. Budete se poohlížet po zkušenějších hráčích, kteří by mladé ukočírovali?

Samozřejmě, že máme v hledáčku řadu hráčů, ale všechno má svoje pro a proti. Určitě do letní přípravy přijdou někteří noví hráči, včetně Romana Letka a Zděnka Hrubého.

6) Jedete do Ostré, co ukázal podzimní vzájemný zápas?

Ostrá je konsolidované mužstvo, doma jsme sice vyhráli vysoko 4:0, ale každý zápas je jiný. Budeme dále produkovat útočný fotbal, ale s dobrou obrannou činností.

7) S jakým výsledkem byste byl spokojen?